“بچه‌زرنگ”؛ اثر سینمایی غیرکمدی تاریخی با فروش ۵۰ میلیارد تومان در ایران

«بچه‌زرنگ» تنها غیرکمدی ۵۰ میلیاردی تاریخ سینمای ایران شد


این متن خبری درباره‌ی موفقیت انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» است که توانسته است در کمتر از سه ماه یک رکورد جدید در فروش را ثبت کند و وارد باشگاه ۵۰ میلیاردی‌های سینمای ایران شود. این انیمیشن هفتمین اثر سینمایی سینمای ایران است که توانسته است در کنار آثاری همچون «فسیل»، «هتل»، «شهر هرت»، «انفرادی»، «بخارست» و «دینامیت» به این میزان از فروش در سینماهای کشور دست پیدا کند. انیمیشن «بچه‌زرنگ» تاکنون بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مخاطب داشته و رکورد پرمخاطب‌ترین انیمیشن و پرفروش‌ترین اثر سینمایی کودک مطالعات تاریخی سینمای ایران را نیز در اختیار دارد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی پروژه، انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» به تهیه‌کنندگی حامد جعفری که از پنجم مهر اکران شده است، بعد از شکستن رکوردهای مختلف توانست در کمتر از سه ماه یک رکورد جدید ثبت کند و وارد باشگاه ۵۰ میلیاردی‌های سینمای ایران شود.

به این ترتیب «بچه‌زرنگ» هفتمین اثر سینمایی سینمای ایران است که در کنار آثاری همچون «فسیل»، «هتل»، «شهر هرت»، «انفرادی»، «بخارست» و «دینامیت» توانسته است به این میزان از فروش در سینماهای کشور دست پیدا کند.

انیمیشن «بچه‌زرنگ» درحالی از مرز ۵۰ میلیارد تومان عبور کرده است، که ۶ اثر سینمایی دیگر سینمای ایران که توانسته‌اند به چنین فروشی دست پیدا کنند، همگی متعلق به سینمای کمدی هستند و بر همین اساس «بچه‌زرنگ» اولین اثر سینمایی غیرکمدی سینمای ایران است که در ژانر استراتژیک کودک و نوجوان توانسته است با ثبت این رکورد تازه، به پدیده سینمای ایران بدل شود.

این انیمیشن تاکنون بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مخاطب داشته و رکورد پرمخاطب‌ترین انیمیشن و پرفروش‌ترین اثر سینمایی کودک مطالعات تاریخی سینمای ایران را نیز در اختیار دارد.

تا امروز فقط سه انیمیشن سینمایی «شاهزاده‌روم» با بیش از یک میلیون مخاطب، «فیلشاه» با بیش از ۱ میلیون و ۲۵۰هزار مخاطب و «بچه‌زرنگ» با بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مخاطب (که از ابتدای اکران تا امروز بوده است) پرمخاطب‌ترین انیمیشن‌های مطالعات تاریخی سینمای ایران هستند که توانسته‌اند مخاطبان میلیونی جذب سینماهای کشور کنند و نکته مهم آن است که هر سه این آثار ساخته گروه «آثار خلاقانه پویا» هستند.

«بچه‌زرنگ» محصول مشترک گروه «آثار خلاقانه پویا» و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به همت یک گروه ۲۵۰ نفره از هنرمندان جوان ایران ساخته شده است.


انیمیشن سینمایی «بچه‌زرنگ» بعد از شکستن رکوردهای مختلف توانست در کمتر از سه ماه یک رکورد جدید ثبت کند و وارد باشگاه ۵۰ میلیاردی‌های سینمای ایران شود. «بچه‌زرنگ» هفتمین اثر سینمایی سینمای ایران است که به این میزان از فروش در سینماهای کشور دست پیدا کرده و اولین اثر سینمایی غیرکمدی سینمای ایران است که در ژانر استراتژیک کودک و نوجوان تا این حد موفقیت‌آمیز بوده و به پدیده سینمای ایران تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *