ما قصد داریم بمب‌های سازمان سلامت را خنثی کنیم و پرستاری را در مسیرش متوقف کنیم

بمب‌های وزارت بهداشت سر راه پرستاری را خنثی می کنیم

0 نظر


محمد میرزابیگی اظهار داشته است که سه موضوع بسیار مهم از جمله استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرح کرونایی و اجرای مقررات تعرفه‌گذاری بر اساس پایداری منابع ، اولین اولویت‌های دستور‌کار او است. او همچنین بیان کرده است که مسئولین سازمان سلامت برخی بمب‌های ویران‌کننده پرستاری ، از جمله ویرانگران حقوق و معیشت، تحصیلات دانشگاهی و استقلال حرفه‌ای پرستاران و کارکنان سلامت را در برنامه هفتم توسعه تحت تاثیر قرار داده‌اند. وی همچنین اظهار داشته است که حریص برای بازگرداندن شکل قدرت خود و باعث ترک شغل و مهاجرت بسیاری از پرستاران شده اند. او امیدوار است که نمایندگان محترم در رأی‌گیری برای ششمین دوره شورای‌عالی نظام پرستاری تصمیم‌گیری کارآمدی داشته باشند.

به گزارش دیجیاتور، محمد میرزابیگی گفت: شک نکنید سه موضوع مهم فوق‌‎العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرح کرونایی و اجرای درست مقررات تعرفه‌گذاری بر اساس پایداری منابع آن در سرانه و ثبت چهارگانه و محاسبه کامل خدمات پرستاران در HIS ها، جزو اولین دستور کار و همچنین دستاوردهای ما برای همه پرستاران و کارکنان مظلوم و رنج دیده نظام سلامت با اولویت پرستاران بالین خواهد بود.

وی افزود: گام بعدی و همزمان و هم‌عرض اما با دشواری‌های بیشتر، عبور هوشمندانه از میدان‌های مین‌گذاری شده توسط برخی مسئولین سازمان سلامت در برنامه هفتم توسعه و خنثی‌سازی سه بمب بزرگ ویران کننده پرستاری شامل بمب‌های ویران‌کننده حقوق و معیشت، تحصیلات آکادمیک و استقلال حرفه‌ای پرستاران و کارکنان سلامت در سه بند ذیل ماده ۶۹ مقررات برنامه هفتم است که توصیه می‌کنم هم یکایک ائتلاف‌ها و هم سایر نامزدهای بسیار عزیز و محترم شورای‌عالی نظام پرستاری دوره ششم، کامل آن‌ها را مطالعه کنند و راهکارهای برخورد خود با این سه فاجعه عظیم را بیان کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: ما همچنین با تلاش و روابط بسیار گسترده‌تر برای خنثی‌سازی این بمب‌های ویرانگر که شامل

۱. بمب مخرب و ویرانگر مقررات ارتقا بهره وری که در قسمت ث – بند ۶ تبصره ماده ۶۹ برنامه هفتم کار گذاشته شده.

۲. بمب مخرب و ویرانگر تحصیلات دانشگاهی پرستاری که در قسمت ج بند ۶ تبصره ماده ۶۹ برنامه هفتم کار گذاشته شده.

۳. بمب مخرب استقلال حرفه‌ای و هویتی (با احتمال ادغام و انتزاعی بسیار وحشتناک) حرفه‌ای، مشابه بلایی که این روزها بر سر سازمان نظام علم ذهن آورده شده است و در تبصره ۳ الحاقی ماده ۶۹ گنجانده اند.

میرزابیگی اظهار کرد: البته ناگفته نماند که با سه نوبت عهدشکنی معاونین سازمان سلامت (اولی در شورای‌عالی نظام پرستاری، دومی در کمیته مشترک حکومت و مجلس و سومی در کمیسیون بهداشت) و سپس همزمان‌سازی پیگیری این پیشنهادات در کمیسیون تلفیق مجلس با پروسه رأی‌گیری هیأت مدیره‌ها از یک طرف و از طرف دیگر چسباندن هرگونه اظهارنظر، مکاتبه و…، اعم از مواضع شورای‌عالی و سازمان به مباحث انتخاباتی و نازل کردن سطح مسائل در حد اختلافات شخصی، در حالی که نه بنده و نه هیچکدام از دوستان سازمان و شورای‌عالی، هیچ سابقه اختلافی جز بر سر منافع و مصالح حرفه‌ای با کسی نداشته و نخواهیم داشت! از طرفی هم هیأت‌مدیره‌های محترم دوره ششم، هنوز کامل شکل نگرفته بودند که برخی از مسئولین پرستارستیز سازمان سلامت حداکثر استفاده خود علیه پرستاران در برنامه هفتم را کردند و شد آنچه که الآن در قامت مقررات برنامه هفتم مشاهده می‌کنید.

وی تأکید کرد: اما همگان بدانند! درست است که مدت کوتاهی در جامعه پرستاری مقداری به بهانه رأی‌گیری متفرق بودیم و پرستاری عزیزمان هم ضربه بدی خورد، اما این بار به جبران این ضربه، حتماً ضربه‌زنندگان و ویرانگران حرفه پرستاری باید سر موقع پاسخ و حساب پس بدهند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، ادامه داد: فقط در یک قلم، این‌ها با این رفتارها باعث شدند که بالغ بر ده هزار نفر از ناب‌ترین پرستاران ما ترک شغل و مهاجرت از کشور را پیش بگیرند، در حالی که چاره این مشکل فقط در اجرای درست قوانین پرستاری و اجرای دستورات مقام معظم رهبری و ریاست‌جمهور بوده و هست، اما برخی آقایان درست دو سال است در سازمان سلامت به درب حوزه پرستاری قفل زده‌اند و امید بسته‌اند که در رأی‌گیری پیش رو، کل سازمان و شورایعالی و…، را یک جا از جا بر کنند و با خود ببرند.

میرزابیگی همچنین، تصریح کرد: اما بدانند که این رؤیا بی‌تعبیر است و نمایندگان بصیر مجمع هیأت‌مدیره‌ها با آرا و تصمیمات حرفه‌ای به موقع‌شان، همه نقشه‌ها را نقش بر منابع آبی می‌کنند؛ با این حال نتیجه پیگیری‌های گسترده این ایام پیرامون مسائل پیش گفت، این شد که ریاست محترم جمهور دستورات ارزنده‌ای صادر نمودند و بلافاصله دفترشان به سرعت پیگیر شدند و در کمترین زمان ممکن با دستگاه‌های نظارتی ویژه ریاست‌جمهوری جلسه‌هایی برگزار و بنا شد به‌گونه‌ای این مسائل دنبال شود که در سطوح بالاتر از سازمان سلامت، سازماندهی شود و به راه‌حل‌های درستی برسیم.

وی اضافه کرد: فلذا یک بار دیگر عرض می‌کنیم که مهم‌ترین ها، علاوه بر خنثی‌سازی بمب‌های ویران‌کننده حرفه‌ای در برنامه هفتم، به توفیق خداوندی، پیگیری پرداخت فوق‌العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرحی کرونا و اجرای قانونی و درست مقررات تعرفه‌گذاری است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: امیدوارم نمایندگان محترم مجمع وزین هیأت‌مدیره‌ها از سایر ائتلاف‌ها و کاندیداها، مشخصاً تحقیق کنند و حرف و برنامه‌های آن‌ها هم شنیده شود، آنگاه با انتخاب‌های مبارک و با آرایی آگاهانه و ارتقاء‌دهنده حرفه‌ای، در روز پنجم دی ماه برای ششمین دوره شورای‌عالی تصمیم بگیرند.


نتیجه این متن این است که باید اقداماتی برای خنثی‌سازی بمب‌های ویران‌کننده حرفه‌ای در برنامه هفتم، پیگیری پرداخت فوق‌العاده خاص، استخدام نیروهای طرحی و تمدید طرحی کرونا و اجرای قانونی و درست مقررات تعرفه‌گذاری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *