بزرگترین گردهمایی هنرمندان پیشکسوت برگزار شده است.

بزرگترین گردهمایی هنرمندان پیشکسوت برگزار شد

0 نظر

به گزارش دیجیاتور، محمدحسین ایمانی‌خوشخو، رییس پارک علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی کشور در گردهمایی هنرمندان پیشکسوت به مناسبت پاسداشت آیین فرهنگی شب یلدا در سالن اجتماعات موسسه آموزش عالی علم و میراث جهاد دانشگاهی برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های پارک از برنامه‌های این مجموعه برای اعتلای جامعه هنری و فرهنگی کشور خبر داد و از هنرمندان دعوت کرد با ایده‌های خود به رونق دانش مالی آثار خلاقانه و صنایع فرهنگی ایران یاری رسانند.

ایمانی‌خوشخو در همایش هنرمندان پیشکسوت به مناسبت بلندترین شب سال یادآور شد: من از سال ۱۳۵۹ در حوزه هنری جهاد دانشگاهی فعالیت کردم. از سال ۱۳۸۳ نیز به عنوان معاون هنری در این زمینه فعالیت کردم و امشب نیز در جمع هنرمندان، پیشکسوتان و سرمایه‌های هنری کشور هستم. امیدوار هستم تا بتوانیم از ایده‌ها و پیشنهادات همه هنرمندان برای ارتقا این عرصه بهره ببریم.

وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در حوزه آثار خلاقانه ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در حال پیگیری است، سند ملی هنر صوتی ایران است که به تازگی در شورای عالی تحول اساسی فرهنگی به ریاست رییس‌جمهور به تصویب نهایی رسید و پس از آن نیز نوبت به سند ملی هنرهای نمایشی خواهد رسید.

در ادامه نیز عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به جایگاه این موسسه و اعضای آن به عنوان گنجینه میراث و آثار خلاقانه ایران گفت: جهاد دانشگاهی همواره در حوزه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری فعال بوده و خدمات شایانی به کشور ارائه کرده است. گردهمایی امشب نیز به همت دوستان ما در این نهاد رقم خورد است. او تاکید کرد: امیدواریم تعاملات دوسویه ما با جهاد دانشگاهی بتواند منجر به استفاده از ظرفیت گرانبهای هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگی کشور شود.

در ادامه نیز داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت کشور با اشاره تمدن‌ساز بودن مردم ایران گفت: ما تنها ملتی در کره زمین هستیم که بت نپرستیده ایم. ما بزرگترین سهامداران تمدن در دنیا هستیم. ما یک مسجد شیخ لطف‌الله داریم که یگانه است و این اصل تمدن است.

وی افزود: زمانی که من در دبی بودم و به تازگی در سریال امام علی ایفای نقش کرده بودم، برخی از مسئولان این کشور از من درباره کشورشان سوال کردند. در واقع نظر من این است که اتفاقی که در این کشورها افتاده تکنولوژی است نه میراث و تمدن. شب تولد خورشید که یلداست، با شب تولد مسیح یکی شده و جشن گرفته می‌شود. یلدا کلمه ای سومری به معنای تولد دوباره خورشید است وچیزی که خاموش نمیشود خورشید است و مظهر زندگی است. در شب تولد خورشید که یلداست، ما جشن می‌گیریم چرا که جهان ما از نور و ظلمت ساخته شده است.

رییس جهاد دانشگاهی در مراسم گردهمایی هنرمندان پیشکسوت به مناسبت شب یلدای مهر که در محل موسسه آموزش عالی علم و میراث برگزار شد، از جایگاه غیرقابل انکار آثار خلاقانه و پیوست‌های فرهنگی و هنری در همه حوزه‌های کشور گفت.

حسن مسلمی نائینی در گردهمایی هنرمندان پیشکسوت به مناسبت شب یلدا یادآور شد: این رویداد و این مراسم که با حضور هنرمندان کشور که سرمایه‌های فرهنگی ما محسوب می‌شوند برگزار می‌شود، باعث افتخار جهاد دانشگاهی است و ما مفتخریم که در جمع هنرمندان هستیم.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی نیز از ابتدای تاسیس خود در سال ۱۳۵۹ پروژه‌های فرهنگی بزرگی را حتی پیش از فعالیت‌های علمی خود اجرا کرده است و البته این روند مدتی کند شد اما امیدواریم تا بتوانیم بعد هنری جهاد دانشگاهی را احیا کنیم و آن را به سطح پیشین خود بازگردانیم.

وی با اشاره به جایگاه آثار خلاقانه در کشور گفت: بدون آثار خلاقانه حتی کار فنی و علمی نیز به نتیجه نخواهد رسید و تمام پروژه‌ها باید پیوست فرهنگی و هنری داشته باشند و ما امیدواریم بتوانیم با کمک هنرمندان کشور این هدف را محقق کنیم.

رییس جهاددانشگاهی کشور افزود: بدون شک هنرمندان به عنوان سرمایه‌های فرهنگی کشور می‌توانند کمک شایسته ای به ما کنند.

در این مراسم همچنین تفاهمنامه‌ای میان پارک کلی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور مسلمی نائینی رییس جهاد دانشگاهی، عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، ایمانی خوشخو رییس پارک و داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت کشور امضا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *