با یک حرکت چوب کبریت، از ۱۱ و ۱۲ یک عدد ۱۶ بسازید!

بازی‌های فکری معماهایی هستند که با تفکر خارج از چهارچوب قابل حل هستند. حل پازل به طور کلی سرگرم کننده و جالب است و زمانی که در حال حل معماهای چوب کبریت هستید تمام توانایی های ذهنی و مهارت های منطقی حل مسئله مورد آزمایش قرار می گیرد. فرآیند حل چنین پازل هایی در واقع بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوال را با دقت مشاهده کنید تا متوجه شوید مشکل چیست. هنگامی که مشکل را درک کردید، خواهید دانست که برای حل این مشکل چه تغییراتی باید انجام دهید. اگر می دانید چه کاری باید انجام دهید،به تلاش خود ادامه دهید، زیرا می توانید به راحتی معما را حل کنید، به حل چنین معماهایی دست خواهید یافت.

بازی‌های فکری معماهایی هستند که با تفکر خارج از چهارچوب قابل حل هستند. حل پازل به طور کلی سرگرم کننده و جالب است و زمانی که در حال حل معماهای چوب کبریت هستید تمام توانایی های ذهنی و مهارت های منطقی حل مسئله مورد آزمایش قرار می گیرد. فرآیند حل چنین پازل های چوب کبریت در واقع بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوال را با دقت مشاهده کنید تا متوجه شوید مشکل چیست.

هنگامی که مشکل را درک کردید، خواهید دانست که برای حل این مشکل چه تغییراتی باید انجام دهید. اگر می دانید چه کاری باید انجام دهید،به تلاش خود ادامه دهید، زیرا می توانید به راحتی معما را حل کنید، به حل چنین معماهایی دست خواهید یافت.

اگر در اولین تلاش شکست خوردید، به تلاش خود ادامه دهید تا موفق شوید. وقتی بالاخره پازل را حل کردید، ثمره تلاش شما شیرین خواهد بود. اما اگر راه حلی پیدا نکردید امیدتان را از دست ندهید. ما راه حل را برای همه شما فراهم کرده ایم.

معمای چوب کبریت

با یک حرکت چوب کبریت تساوی زیر را برقرار کنید.

.

.

.

دقت کنید که فقط یک حرکت دارید!

.

.

.

به تصویر معما خوب دقت کنید و ایراد را پیدا کنید.

.

.

.

حالا راه حل را تماشا کنید:

.

.

.

و حالا پاسخ را مشاهده کنید:

اگر نتوانستید این معما را حل کنید سعی کنید با بررسی راه حل ایرادات خود را بررسی کنید و توجه کنید که هرگز ناامید نشوید و با حل کردن مداوم این معماها ذهن خود را تقویت کنید. به تمرین چنین پازل‌هایی با چوب کبریت ادامه دهید تا مهارت های حل مسئله خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: اگه بتونی معمای چوب کبریت ۸=۳+۲ رو توی ۱۰ ثانیه حل کنی حتما خیلی باهوشی!

انواع مختلفی از پازل های چوب کبریت وجود دارد. برخی از آن‌ها نیاز به جابجایی ۱ چوب برای رفع معما دارند، برخی دیگر باید ۲ یا بیشتر چوب را جابجا شده و همچنین مواردی وجود دارند که ممکن است لازم باشد ۱ یا چند چوب کبریت اضافه یا ۱ یا چند چوب کبریت کم شده تا مشکل برطرف شود.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *