باشگاه استقلال: تصمیم موقت نباید به عنوان حکم محکومیت در نظر گرفته شود

0 نظر

این متن حاوی اعلامیه‌ای از باشگاه استقلال است که به دستور موقتی صادره از سوی کمیته مطالعات ارزش‌ها فدراسیون فوتبال اشاره دارد. متن بیان می‌کند که دستور موقت یک تصمیم موقت بوده و هیچ رابطه‌ای با رای نهایی دعوی مطروحه ندارد. همچنین این اعلامیه اظهار می‌کند که باشگاه استقلال قصد دارد علیه اتهام‌زنندگان اقدامات قانونی بگیرد و تا حصول نتیجه نهایی این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش دیجیاتور، باشگاه استقلال اعلام کرد: در پی دستور موقت صادره از سوی کمیته مطالعات ارزش‌ها فدراسیون فوتبال، برای کارشناس مسئول واحد بین الملل باشگاه استقلال، جهت آگاهی هواداران عزیز استقلال، به اطلاع می‌رساند:

دستور موقت، رای نبوده بلکه مقام رسیدگی کننده بدون ورود در ماهیت دعوی مطروحه، صرفا “دستوری” صادر می کند که این دستور در مقام بیان حق یا ناحق بودن هیچ یک از طرفین دعوی نیست و هیچ ارتباطی هم بین دستور موقت و رای نهایی در ماهیت دعوی وجود ندارد. بعضا ممکن است همسو باشند و بعضا هم ممکن است دستور موقت و رای نهایی در تضاد کامل با یکدیگر باشند.

همچنین بدیهی است ظرف مدت مقرر در مقررات به دستور موقت صادره جهت رسیدگی در کمیته استیناف اعتراض خواهد شد.

از طرف دیگر به موجب اصل ۲۲ میثاق ملی حیثیت، جان، حقوق و… اشخاص از تعرض مصون است، مگر در مواردی که مقررات تجویز کند. به همین خاطر اگر شخص یا اشخاصی ارتکاب جرمی را به دیگری نسبت داده باشند که با واقعیت مطابقت نداشته باشد و مطالب کذب و دروغی بیان شود، طرف مورد اتهام می تواند اعاده حیثیت کند.

از این رو باشگاه استقلال در اسرع وقت اقدام به طرح دعوی علیه اتهام زنندگان مذبور به اتهام تهمت، افترا و نشر اکاذیب کرده و تا حصول نتیجه نهایی آن را  پیگیری خواهد کرد.

آخر پیغام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *