محکومیت ایکس در دادگاه

ایکس در دادگاه محکوم شد


این متن درباره شکایت مارک شوبینگر، مدیر ارشد بخش غرامت شرکت ایکس، در مورد عدم پرداخت وعده‌ای از پاداش‌ها به کارمندان در سال ۲۰۲۲ است. شوبینگر ادعا می‌کند که این شرکت پس از خرید توسط الان ماسک، پاداش‌های مقرر شده را به کارمندان نپرداخت کرده است و این عمل به نقض قرارداد تلقی می‌شود. درخواست رد کردن شکایت توسط شرکت ایکس رد شده و استدلال‌هایی که برای این امر ارائه شده بودند، قابل قبول نیستند. این امر یکی از مجموعه از شکایات کارمندان سابق بستر نرم‌افزاری توییتر نسبت به رفتار الان ماسک بعد از خرید آن است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز، مارک شوبینگر مدیر ارشد بخش غرامت ایکس بود و در ماه می ۲۰۲۳ میلادی شرکت را ترک کرد.

وی در ژوئن از ایکس به اتهام نقض قرارداد شکایت کرد. شکایت شوبینگر حاکی از آن بود که قبل و بعد از اینکه ایلان ماسک بستر نرم‌افزاری مجازی را در سال گذشته بخرد، این شرکت به کارمندان وعده ۵۰ درصد از پاداش های ۲۰۲۲ خود را داده بود اما این وجوه هیچ گاه پرداخت نشدند.

وینس چهاربریا قاضی دادگاه هنگام رد درخواست ایکس برای رد کردن شکایت مذکور اعلام کرد شوبینگر شجاعانه نقض قرارداد براساس مقررات کالیفرنیا را اعلام کرده است. قرارداد او شامل طرح پاداش نیز بوده است.

وی در این باره نوشت: هنگامیکه شوبینگر خواسته های ایکس را انجام داد طبق مقررات کالیفرنیا پیشنهاد این بستر نرم‌افزاری اجتماعی برای پرداخت پاداش به وی الزامی شد. توییتر با عدم پرداخت پاداش وعده داده شده به شوبینگر، قرارداد را نقض کرده است.

وکلای ایکس ادعا می کنند این شرکت فقط به طور شفاهی وعده پرداخت پاداش را داده بوده که در قرارداد ذکر نشده بوده است. همچنین مقررات ایالت تگزاس باید برای این پرونده اجرا شود اما قاضی رای داده مقررات کالیفرنیا بر این پرونده نظارت دارد و استدلال های ایکس قابل قبول نیستند.

از زمانی که ماسک توییتر را خرید و حدود نیمی از کارمندان آن را اخراج کرد با انبوهی از شکایات کارمندان سابق بستر نرم‌افزاری روبرو شده است.


مارک شوبینگر مدیر ارشد بخش غرامت ایکس بود و در ماه می ۲۰۲۳ میلادی شرکت را ترک کرد. شکایت شوبینگر نشان می‌دهد که ایکس قبل و بعد از خرید توسط ایلان ماسک به کارمندان وعده پرداخت ۵۰ درصد از پاداش های ۲۰۲۲ خود را داده بود اما این وجوه هیچ گاه پرداخت نشدند. وینس چهاربریا قاضی دادگاه هنگام رد درخواست ایکس برای رد کردن شکایت مذکور اعلام کرد شوبینگر شجاعانه نقض قرارداد براساس مقررات کالیفرنیا را اعلام کرده است. وکلای ایکس ادعا می کنند این شرکت فقط به طور شفاهی وعده پرداخت پاداش را داده بوده که در قرارداد ذکر نشده بوده است. همچنین قاضی رای داده مقررات کالیفرنیا بر این پرونده نظارت دارد و استدلال های ایکس قابل قبول نیستند. از زمانی که ماسک توییتر را خرید و حدود نیمی از کارمندان آن را اخراج کرد با انبوهی از شکایات کارمندان سابق بستر نرم‌افزاری روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *