ایرانیان در دو سال اخیر در مهاجرت به امارات رکورد برجا گذاشتند!

در مورد مهاجرت به امارات و دلایل آن، موضوعات مختلفی تشریح شده است. امارات متحده عربی برای ایرانیان یک مقصد عالی برای مهاجرت و زندگی است. امکانات رفاهی، دانش مالی پایدار، امکانات عالی آموزشی، وجوه دولتی صفر و بسیاری از مزایا دیگر باعث شده که این کشور برای مهاجرت ترجیحی جذاب باشد. علاوه بر این، شرایط مختلفی برای ویزای مهاجرتی و همچنین ویزای طلایی امارات برای ایرانیان وجود دارد که می‌تواند راه‌های متنوعی را برای ورود و اقامت ارایه دهد. از آنجا که مهاجرت یک تصمیم مهم است، همکاری با یک مؤسسه مهاجرتی معتبر و مجرب مانند مؤسسه افدل می‌تواند به ایرانیان کمک کند تا بهترین گزینه‌های مهاجرت را بررسی و انتخاب کنند و در میان روش‌های مختلف، برایشان یک راهنمای حرفه‌ای باشد.

احتمالاً اخباری با عناوین شهر ۲۰ دقیقه‌ای دبی یا تبدیل شدن ابوظبی به قطب میلیاردرهای سراسر جهان به گوشتان خورده باشند؛ این‌ها تنها بخشی از شگفتی امارات در تبدیل شدن از یک کشور بیابانی به یکی از قطب‌های مالی پیشرفته جهان هستند که مهاجران زیادی از جمله ایرانیان را به این کشور کشانده‌اند.

مهم‌ترین دلایل ایرانیان برای مهاجرت به امارات چیست؟

با مقایسه شرایط مالی و امکانات رفاهی ایران و امارات، می‌توان دلایل زیادی را برای مهاجرت به این کشور برشمرد. به همین دلیل است که سالانه تعداد زیادی از ایرانیان، امارات را برای دنبال کردن رویاهایشان و زندگی در یک کشور پیشرفته انتخاب می‌کنند؛ البته برای افزایش آمار مهاجرت ایرانیان به امارات می‌توان دلایل زیادی را نام برد.

دروازه‌ای بین شرق و غرب

نرخ پایین جرم

امارات در سال ۲۰۲۳ به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان انتخاب شد. حکومت امارات متحده عربی قوانین سختگیرانه و یک سیستم قضایی عالی را وضع است و در عین حال فعالانه بر روی فناوری‌های مدرن تامین مالی می‌کند تا شهرهای مختلف این کشور را برای شهروندان ایمن نگه دارد.

برای مثال، نیروی پلیس دبی و روابط حکومتی مداران، جامعه متنوع دبی را به محیطی امن و راحت برای تمام ۲۰۰ ملیت ساکن در این شهر تبدیل کرده‌اند. محیط امن و آرام شهر، مأمنی امن برای زنان، کودکان و سالمندان است تا در تمام ساعات شبانه‌روز و بدون هیچ مشکل و نگرانی در فضای آن قدم بزنند.

سبک متفاوت زندگی

امارات سبک زندگی متنوع و استثنایی را ارائه می‌دهد؛ زیرا کیفیت زندگی و امکانات موجود با سرعتی بسیار سریع‌تر از آنچه در بسیاری از اقتصادهای در حال توسعه در سراسر جهان مشاهده می‌شود، در حال توسعه هستند. دبی و ابوظبی زیرساخت‌های درجه یک را در اختیار دارند و گزینه‌های سبک زندگی متفاوتی را ارائه می‌دهند.

درآمد معاف از وجوه دولتی

امارات زندگی بدون وجوه دولتی را برای همه ارائه می‌دهد؛ چه در یک سازمان شاغل باشید یا کسب‌وکار خود را اداره کنید، هیچ مالیاتی بر درآمد خود نخواهید پرداخت. برای اکثر مهاجرانی که به دنبال فرصت‌های شغلی هستند، درآمد معاف از وجوه دولتی می‌تواند به معنای درآمد بیشتر و دلیل قانع کننده‌ای برای مهاجرت به امارات باشد.

دبی با درآمد معاف از وجوه دولتی و فقط ۵% وجوه دولتی بر ارزش افزوده بر روی کالاها و خدمات، فرصت نادری را برای لذت بردن از زندگی، گذراندن یک رخصتی راحت و پس‌انداز کردن ارائه می‌دهد.

دانش مالی پایدار و قوی

علی‌رغم نوسانات قیمت منابع هیدروکربن و ناپایداری دانش مالی جهانی، دانش مالی امارات همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود رشد ساخت و ساز ناخالص داخلی این کشور باز هم افزایش پیدا کند که در تضاد کامل با رکود پیش‌بینی شده در بسیاری از اقتصادهای جهانی است.

دانش مالی امارات به سرعت از منابع هیدروکربن دور شده و در بسیاری از صنایع از جمله مسافرت و توریسم، خدمات مالی و ساخت و ساز گسترش یافته است. با جذب تعداد فزاینده‌ای از گردشگران و ارائه انگیزه‌های باورنکردنی به مهاجران، کارآفرینان و مشاغل، به نظر می‌رسد که رشد مالی امارات در آینده نیز ادامه یابد.

رونق بازار املاک و مستغلات

بازار املاک و مستغلات امارات هموراه در حال رونق است. امارات با املاک ویلایی آرام و خانوادگی، مراکز شهری و املاک شگفت انگیز ساحلی، هر سلیقه و نیازی را راضی می‌کند و املاکی متناسب با همه برنامه‌ریزی مالی‌ها و طیف وسیعی از مناطق برای انتخاب را ارائه می‌دهد. همین دلایل کافی است تا ایرانیانی که قصد تامین مالی در این بخش را دارند، مهاجرت به امارات را برای آینده خود انتخاب کنند.

امکانات عالی آموزشی

ساکنان امارات به طیف وسیعی از مدارس و مؤسسات آموزشی دسترسی دارند. مدارس، برنامه درسی خاصی را مطابق با سیستم آموزشی کشور ارائه می‌دهند، شما می‌توانید اطلاعات مربوط به برنامه درسی، شهریه سالانه و روش تدریس هر مدرسه خاص را از طریق سایت آنها بیابید. دبی علاوه بر مدارس پیشرو، دارای تعداد زیادی از موسسه آموزش عالی‌ها و کالج‌های آموزش عالی است.

سیستم‌های حمل‌ونقل پیشرفته

حکومت امارات تامین مالی قابل‌توجهی در زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور انجام داده و کمک کرده تا در بین برترین‌های جهان قرار گیرد. سیستم متروی دبی که از سال ۲۰۰۹ کار می‌کند، یکی از پیشرفته‌ترین خطوط حمل‌ونقل بدون راننده و کاملاً خودکار در جهان است.

دبی همچنین یک شبکه رفت‌وآمد گسترده با اتوبوس‌ها و تاکسی‌های متعدد و همچنین پروازهای منظم به مقاصد سراسر جهان از فرودگاه بین‌المللی دبی را ارائه می‌دهد. این مزیت می‌تواند یکی از دلایل مهم ایرانیان برای مهاجرت به امارات محسوب شود.

اقامت با هر برنامه‌ریزی مالی‌ای

امارات متحده عربی گزینه‌های زیادی، از استودیوهای دنج گرفته تا ویلاهای مجلل در کنار دریا را برای زندگی در اختیار شهروندان و مهاجران قرار می‌دهد؛ به این معنی که انتخاب‌های متنوعی برای هر برنامه‌ریزی مالی و سلیقه‌ای وجود دارند. استانداردهای اقامتی دبی ستودنی هستند؛ به این صورت که کیفیت بالایی را ارائه می‌دهند و مجهز به امکانات مدرن هستند.

علاوه بر این، ساکنان امارات چندین طرح پرداخت انعطاف‌پذیر برای اجاره و خرید ملک را در اختیار دارند و می‌توانند بر اساس شرایط خود ملکی را اجاره کنند یا هزینه خرید یک خانه را مطابق با این شرایط بپردازند.

ایرانیان چه روشی را برای مهاجرت به امارات ترجیح می‌دهند؟

برخی از روش‌هایی که برای مهاجرت به امارات وجود دارند، برای ایرانیان مناسب هستند و می‌توانند راهی برای دریافت اقامت این کشور باشند. در میان روش‌های مختلف مهاجرت به کشور امارات، خرید ملک و ثبت شرکت محبوبیت بیشتری در میان ایرانیان دارند؛ پس بهتر است تا شناخت کاملی از این دو روش مهاجرتی داشته باشید.

ثبت شرکت در امارات؛ روشی سریع و به‌صرفه

وقتی صحبت از گسترش افق کسب‌وکارها می‌شود، امارات متحده عربی با فرصت‌های بی‌شمار در صدر جذاب‌ترین کشورها قرار می‌گیرد. امارات که به دلیل دانش مالی قوی، موقعیت استراتژیک جهانی و محیطی مناسب برای سرمایه‌گذاران شناخته می‌شود، چراغ راه کارآفرینان و مشاغل در سراسر جهان است.

اگر به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات هستید، مسافرت شما با ثبت شرکت امارات آغاز می‌شود؛ روش ثبت شرکت در دبی که به منظور رشد مالی و ساده‌سازی تامین مالی خارجی طراحی شده، بهترین انتخاب برای ایرانیان جهت مهاجرت به امارات است.

چرا امارات متحده عربی را برای ثبت شرکت انتخاب کنید؟ امارات متحده عربی به یک آهنربا برای متخصصان حوزه بازرگانی در سراسر جهان تبدیل شده است. موقعیت عالی امارات در نقطه اتصال آسیا، اروپا و آفریقا پایگاهی فوق‌العاده برای ارتباط و بازرگانی جهانی ارائه می‌دهد.

دانش مالی پررونق این کشور که توسط بخش‌هایی مانند: مسافرت و توریسم، املاک و مستغلات و فناوری هدایت می‌شود، به طور مداوم رشد قوی را نشان داده است. علاوه بر این، حکومت در اجرای روابط حکومتی‌ها و مقرراتی که به نفع فعالیت‌های تجاری هستند، فعال است و آن را به یک مرکز جذاب برای بازرگانی جهانی تبدیل می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات عبارت‌اند از:

 • پر کردن و ارائه فرم درخواست ثبت شرکت
 • کپی پاسپورت و ویزا برای افراد غیر مقیم و کلیه سهامداران و مدیران
 • ارائه طرح کسب‌وکار
 • تأیید گواهی مجوز اصلی و رزرو نام تجاری
 • و…

هنگام مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت چندین گزینه برای انتخاب دارید:

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت منطقه آزاد
 • دفاتر نمایندگی
 • شرکت‌های انحصاری

هزینه ثبت شرکت در امارات بسته به عوامل مختلفی مانند: نوع کسب‌وکار، محل و شرایط خاص متفاوت است. به طور کلی می‌توانید انتظار داشته باشید که هزینه‌هایی برای ثبت نام تجاری، هزینه‌های مجوز، هزینه‌های ویزا و سایر هزینه‌های نظارتی وجود داشته باشند.

هزینه‌های ثبت شرکت در امارات
هزینه‌های دفتری۹ الی ۱۰ هزار درهم
سرمایه شرکتحداقل هزار درهم
هزینه مجوز۱۰ الی ۵۰ هزار درهم

خرید ملک در امارات؛ امکان دریافت ویزای طلایی

خرید ملک در امارات همیشه یک چشم‌انداز جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی بخصوص ایرانیان بوده است؛ اما سال ۲۰۲۴ به زمان مناسبی برای تامین مالی تبدیل خواهد شد؛ به طوری که تعدادی بیشتری از خریداران املاک تجاری در دبی را به تامین مالی در این شهر ترغیب می‌کند.

ارزش املاک در امارات پس از چند سال کاهش تثبیت شده است؛ به این معنی که احتمال ضرر کمتری برای تامین مالی وجود دارد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ارزش‌ها به زودی دوباره شروع به صعود خواهند کرد؛ بنابراین اکنون می‌توانید خرید کنید و شاهد افزایش ارزش ملک خود در چند سال آینده باشید.

تحولات جدید، طرح‌های جذاب پرداخت و مشوق‌هایی را برای خریداران ارائه می‌دهند. بسیاری از آنها به شما امکان می‌دهند تا هزینه خرید ملک را در طول چندین سال و بدون بهره پرداخت کنید و برخی حتی هزینه‌های نگهداری و خدمات رایگان را برای مدتی ارائه می‌دهند.

ارزش‌های پایدار، دانش مالی رو به رشد، نرخ‌های بهره کم و طرح‌های پرداخت مناسب برای خریداران، همگی نشان می‌دهند که بازار املاک امارات برای رشد آماده است. به همین دلیل است که مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک نیز در بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد.

از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین مالی بدون وجوه دولتی
 • ثبات بازار املاک و مستغلات
 • گزینه‌های ملکی متنوع
 • حقوق مالکیت خارجی
 • دریافت ویزای طلایی
 • زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی در سطح جهانی

با برنامه‌ریزی مالی کم واجد شرایط وام بیشتری خواهید بود. به عنوان مثال، به جای وام مسکن ۲ میلیون درهم، ممکن است واجد شرایط دریافت ۲.۵ یا حتی ۳ میلیون درهم باشید که به شما اجازه می‌دهد تا ملکی بزرگ‌تر و مجلل‌تر خریداری کنید. نکته اصلی این است که به نظر می رسد سال ۲۰۲۴ زمان مناسبی برای خرید ملک در دبی باشد؛ بخصوص اگر نرخ‌های بهره ثابت بمانند.

خرید ملک در دبی

دبی به عنوان یک کلان شهر جهانی پر رونق که دارای دانش مالی رو به رشد، سبک زندگی لوکس و زیرساخت‌های در سطح جهانی است، مدت‌هاست که یک شهر ایده‌ال برای گردشگران و سرمایه‌گذاران بوده است؛ حتی بسیاری معتقدند که دبی یکی از دلایل افزایش آمار مهاجرت به امارات در بین ایرانیان بوده است.

اکنون با نگاهی به سال ۲۰۲۳، چند منطقه خاص در دبی وجود دارند که برای تامین مالی بسیار مناسب هستند. به هر حال، موقعیت استراتژیک برای کسانی که به دنبال خرید ملک در دبی هستند، کلیدی است؛ زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سود بالای اجاره و افزایش سرمایه خود هستند.

هزینه خرید ملک در دبی
هر متر مربع در مرکز شهر۱۱۰۰ الی ۱۳۰۰ درهم
هر متر مربع در حومه شهر۷۵۰ الی ۸۵۰ درهم

از منطقه نمادین مرکز شهر گرفته تا محله‌های لوکس دبی مارینا و پالم جمیرا، همگی برای تامین مالی در دبی در سال ۲۰۲۴ مناسب خواهند بود؛ بنابراین، چه تازه وارد بازار املاک و مستغلات دبی شده باشید یا یک سرمایه گذار باتجربه به حساب بیایید، اینها مناطقی هستند که قطعاً باید در لیست خود بگنجانید.

بهترین مناطق دبی برای خرید ملک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بیزینس بی
 • مرکز شهر دبی
 • نخل جمیرا
 • مارینا دبی
 • برج‌های دریاچه جمیرا (JLT)
 • گرینز دبی

خرید ملک در ابوظبی

دومین شهری که برای مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک می‌توانید انتخاب کنید، ابوظبی است. ابوظبی بعد از دبی، محبوب‌ترین شهر برای زندگی ایرانیان در امارات محسوب می‌شود و گزینه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. قبل از خرید ملک مسکونی باید نکاتی را در نظر گرفت.

موارد زیادی وجود دارند که باید قبل از خرید ملک مسکونی در نظر گرفته و در مورد آنها تصمیم گیری کنید که به شرح زیر هستند:

 • نوع ملک مسکونی: ابوظبی انواع آپارتمان‌ها، خانه‌های ویلایی و املاک تجاری را برای خرید در خود جای داده که مهاجران می‌توانند گزینه مناسب را بر اساس برنامه‌ریزی مالی خود انتخاب و خریداری کنند.
 • امکانات خاص: خریداران باید قبل از خرید ملک مسکونی، امکانات خاصی را که از خانه‌شان انتظار دارند، در نظر بگیرند. این امکانات شامل سیستم گرمایشی و سرمایشی، کفپوش و… می‌شوند.
 • منطقه مورد نظر برای خرید: بررسی شرایط، نیازها و سلیقه در انتخاب بهترین و راحت‌ترین محله برای خرید ملک و زندگی در ابوظبی بسیار مهم است.
 • میزان برنامه‌ریزی مالی: خریداران با هر میزان برنامه‌ریزی مالی‌ای می‌توانند ملک مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنند؛ امکان دریافت وام مسکن با شرایط خاص هم وجود دارد.

اگر به دنبال شهری کوچک‌تر با آرامش بیشتر هستید، می‌توانید شهرهای العین، شارجه، رأس‌الخیمه، عجمان یا فجیره را برای خرید ملک انتخاب کنید. در این صورت به برنامه‌ریزی مالی کمتری هم برای مهاجرت به امارات نیاز خواهید داشت.

ایرانیان برای مهاجرت به امارات به چه ویزایی نیاز دارند؟

مناظر زیبا و امکانات عالی تنها موارد جذاب در مورد امارات متحده عربی نیستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند یک مرکز تجاری عالی در هنگام نقل مکان به منطقه پیدا کنند. در نتیجه به لطف پیشنهادات فراوان، انواع مختلفی از ویزا در امارات برای ایرانیان وجود دارند؛ بنابراین مهم است که بدانید کدام نوع ویزا برای شما مناسب است.

انواع ویزای امارات متحده عربی برای ایرانیان عبارت‌اند از:

 • ویزای توریستی
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای خانوادگی
 • ویزای طلایی

در مرحله اول باید ویزای توریستی داشته باشید تا وارد کشور شده و کارهای اولیه و مورد نیاز را انجام دهید؛ بنابراین کسب اطلاعات درباره ویزای توریستی قبل از مهاجرت به امارات ضروری است.

قوانین جدید تمدید ویزای اقامت امارات متحده عربی نشان می‌دهند که افراد اکنون می‌توانند مجوز ورود خود را به راحتی از طریق حساب‌های آنلاین شخصی خود تمدید یا لغو کنند. لغو ویزای امارات معمولاً به زمان پردازش حداکثر ۴۸ ساعت نیاز دارد.

قوانین ویزای توریستی امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مسافران می‌توانند ویزای بازدید خود را برای ۳۰ یا ۶۰ روز دیگر از داخل کشور تمدید کنند.
 • حداکثر تعداد روزهایی که فرد می‌تواند در یک سال در کشور بماند ۱۲۰ روز است؛ بنابراین نمی‌توانید ویزای خود را در این مدت تمدید کنید.
 • همچنین می‌توانید ویزای خود را در هنگام ورود به دبی بدون خروج از امارات متحده عربی تمدید کنید.
 • تمدید برای مسافرانی که ویزای ۹۰ روزه امارات دارند نیز امکان‌پذیر است و امکان تمدید ۹۰ روزه بیشتر را فراهم می‌کند.
 • تمام دسته‌بندی‌های ویزاهای توریستی اکنون می‌توانند برای ۳۰ روز دیگر تمدید شوند. تمدید ویزای توریستی با هزینه حدود ۱۱۰۰ درهم انجام می‌شود.

ویزای طلایی امارات به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

ویزای طلایی امارات یک ویزای ویژه برای اقامت طولانی مدت است که به کارآفرینان، سرمایه‌گذاران خارجی، متخصصان، دانشمندان و استعدادهای درخشان اعطا می‌شود. این ویزا چندین مزیت از جمله توانایی زندگی، کار و تحصیل در امارات بدون هیچ محدودیتی را ارائه می‌دهد و به مدت ۵ یا ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

امارات متحده عربی طرح ویزای طلایی را برای ارائه امنیت بیشتر برای کسانی که به دنبال ساختن آینده خود در امارات هستند، معرفی کرد.

مزایای زیادی برای دارندگان ویزای طلایی وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • اقامت طولانی مدت: دارندگان ویزای طلایی می‌توانند ۵ یا ۱۰ سال در امارات زندگی، کار یا تحصیل کنند.
 • ۱۰۰٪ مالکیت تجاری: دارندگان ویزای طلایی نیازی به یافتن حامی مالی برای بیشتر فعالیت‌های تجاری ندارند.
 • استخدام در امارات: دارندگان ویزای طلایی می‌توانند برای کار با هر شرکتی در امارات درخواست دهند.
 • حمایت از اعضای خانواده: کسانی که ویزای طلایی امارات را دارند، از مزایای انحصاری حمایت از خانواده نیز برخوردار خواهند شد.
 • توانایی داشتن ملک در امارات: داشتن ملک برای دارندگان ویزای طلایی امارات بلامانع است.
 • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار: دارندگان ویزای طلایی می‌توانند کسب‌وکار خود را در امارات راه‌اندازی کرده و کارآفرین باشند.
 • دسترسی به امکانات بهداشتی و آموزشی: امارات متحده عربی امکانات بهداشتی و آموزشی را در سطح جهانی ارائه می‌دهد و مراکز درمانی و مؤسسات آموزشی باکیفیتی را در خود جای داده است.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی امارات بسته به دسته‌بندی ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید، متفاوت هستند. شاید شما هم واجد شرایط ویزای طلایی برای مهاجرت به امارات بوده و اطلاعات دقیقی در این زمینه نداشته باشید.

با این حال، برخی از شرایط عمومی دریافت ویزای طلایی امارات عبارتند از:

 • یک شهروند غیر اماراتی باشید.
 • پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • شرایط خاص برای دسته ویزای مورد نظر خود را داشته باشید.

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات با مؤسسه مهاجرتی افدل

آیا راه‌های زیادی را برای مهاجرت امتحان کرده‌اید و هنوز به نتیجه دلخواهتان نرسیده‌اید؟ تنها یک دلیل برای این وضعیت وجود دارد و آن، نداشتن اطلاعات کافی از روش‌های مهاجرتی متناسب با شرایط و هدفتان است که شما را به آرزوهایتان می‌رسانند.

شاید این موضوع به دلیل مشاوره‌های غیرتخصصی باشد که تاکنون دریافت کرده‌اید. برخی از مشاوره‌های مهاجرتی حتی به سردرگم شدن شما منجر می‌شوند و ممکن است شما را از مهاجرت دلسرد کنند.

مؤسسه مهاجرتی افدل با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و تکیه بر سابقه درخشان خود، راهنمای خوبی برای شما خواهد بود؛ زیرا کارشناسان این مجموعه، شما را در جریان جدیدترین اخبار و شرایط مهاجرت به امارات قرار می‌دهند و تا آخرین لحظه در کنارتان خواهند بود.

برای مثال، اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد مسافرت می‌کنید و دریافت ویزا برای شما خسته‌کننده شده، احتمالاً با پیشنهاد اخذ پاسپورت دومینیکا از سوی این کارشناسان روبرو شوید. جالب است بدانید که با داشتن این پاسپورت دیگر لازم نیست برای ورود به بیش از ۱۴۰ کشور ویزا بگیرید و تنها کافی است تا بلیت خود را تهیه کرده و سوار هواپیما شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *