ایپل در حال توسعه یک مولد AI است.

اپل هوش مصنوعی مولد توسعه می دهد


شرکت اپل، که چند سال است به دنبال راهی برای دسترسی به اطلاعات برای توسعه AI مولد خود می‌گردد، اخیراً مذاکراتی با ناشران و سازمان‌های خبری کرده است تا بتواند از محتوای آنها برای آموزش سیستم های AI مولد خود استفاده کند. این شرکت برای دسترسی به آرشیو اخبار ناشران، قراردادهای چندساله با ارزش حداقل ۵۰ میلیون دلار قرارداد ارائه می‌دهد. اما برخی از ناشران نگران عواقب اجازه استفاده اپل از محتوای خبری شان هستند و قلقلک‌های حقوقی و رقابتی را مطرح کرده‌اند. از سوی دیگر، اپل نیز به دلیل تعهد به حریم خصوصی مشتریان، مورد انتقاد و شکایت قرار گرفته است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از انگجت، اپل به طور محسوسی در فهرست شرکت هایی که محصول AI مولد خود را توسعه می دهند، غایب است. اما طبق گزارش نشریه نیویورک تایمز سعی دارد این روند را در آینده نزدیک تغییر دهد.

این شرکت فناوری آمریکایی در هفته های اخیر گفتگوهای دیپلماتیک با چند ناشر و سازمان های خبری بزرگ را آغاز کرده تا از محتوای آنها برای آموزش سیستم های AI مولد در حال توسعه استفاده کند.

این شرکت قصد ندارد به طور رایگان از محتوای آنها استفاده کند و طبق ادعای تایمز قراردادهایی چندساله به ارزش حداقل ۵۰ میلیون دلار برای دسترسی به آرشیو اخبار ارائه می دهد.

واضح است که برخی از ناشرانی که اپل با آنها مذاکره کرده، نگران عواقب اعطای اجازه استفاده از محتوای خبری شان توسط اپل طی سالیان هستند. آنها معتقدند قراردادهای اجازه دسترسی وسیع به آرشیو اخبارشان به چالش های حقوقی منجر خواهد شد. همچنین ناشران درباره پتانسیل رقابتی بیمناک هستند که ممکن است از تلاش های اپل سرچشمه بگیرد.

با توجه به این امر، سازنده آیفون سعی دارد چهره خوبی از خود نشان دهد و خواستار دریافت اجازه استفاده از محتوا و پرداخت هزینه شده است.

به نوشته نیویورک تایمز سال‌هاست که مدیران ارشد این شرکت در مورد این موضوع بحث می کنند که از کجا می‌توانند به اطلاعات برای توسعه AI مولد دسترسی یابند. از سوی دیگر به دلیل تعهد این شرکت به حریم خصوصی آنها درباره استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از شبکه جهانی تردید دارند.

شرکت های دیگری که AI مولد ابداع کرده اند به سرقت محتوا و استفاده از آن برای آموزش محصولاتشان بدون دریافت رضایت خالقان و صاحبان حقوق محتوا متهم شده اند.


اپل در حال گفتگوهای دیپلماتیک با ناشران و سازمان های خبری است تا از محتوای آنها برای توسعه سیستم های AI استفاده کند. این شرکت قراردادهایی با ارزش حداقل ۵۰ میلیون دلار برای دسترسی به آرشیو اخبار ارائه می دهد. برخی از ناشران نگران اعطای اجازه استفاده از محتوا توسط اپل هستند. اپل سعی دارد خوبی خود را نشان دهد و دریافت اجازه استفاده از محتوا و پرداخت هزینه را از ناشران درخواست کرده است. در طول سال ها مدیران ارشد اپل درباره دسترسی به داده ها برای توسعه AI بحث می کنند. شرکت های دیگری که AI مولد دارند به سرقت محتوا و استفاده از آن متهم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *