پردازشگر‌های آزمایشگاهی و صنعتی ساخته شده توسط شرکت‌های بنیانی علمی

انواع میکسرهای آزمایشگاهی و صنعتی توسط دانش‌بنیان‌ها تولید شد


شرکت دانش بنیان تجهیز تولیدی نصر در زمینه طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات و ارائه خدمات آنالیز آزمایشگاهی در حوزه فناوری طراحی فعالیت می‌کند. در این شرکت، گروه‌های تخصصی در بخش‌های مختلف فناوری طراحی فعالیت می‌کنند و با ایجاد یکپارچگی در طراحی، ساخت و خدمات، کیفیت را به ارمغان می‌آورد. شرکت میکسرهای مکانیکی آزمایشگاهی را با توانایی میکس کردن سیالات با ویسکوزیته‌ای بیشتر از عسل طراحی کرده است. این میکسرها با داشتن سیستم کولینگ و ضد ارتعاش، قادر به صورت مداوم عمل میکس کردن را بدون وقفه ادامه می‌دهند. همزن مکانیکی از تجهیزات بسیار کاربردی در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی مختلف است و کاربردهای آن در صنایع مختلفی مانند داروسازی، صنایع غذایی و آرایشی بهداشتی وجود دارد. میکسر مکانیکی دارای محدوده سرعت بالا و دقت سرعت گردش است و می‌توان میزان میکس را برنامه‌ریزی کرده و با استفاده از اپ اندروید مخصوص، کنترل کرد. این میکسر دارای سیستم خنک کننده و سیستم ضد ارتعاش بوده و مدت زمان میکس را می‌توان به صورت مداوم تنظیم کرد. تمامی اطلاعات و وضعیت آخرین عملیات میکسر آزمایشگاهی نیز به صورت خودکار ذخیره و بازیابی می‌شود.

به گزارش دیجیاتور به نقل از معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان تجهیز تولیدی نصر با اتکا بر توان و دانش تخصصی بالای اعضا در زمینه‌ طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات و همچنین ارائه خدمات آنالیز آزمایشگاهی در حوزه فناوری طراحی فعالیت دارد.

احمد شمس، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در توضیح فعالیت های شرکت گفت: در این شرکت گروه‌های تخصصی در بخش های مختلف فناوری طراحی سطح و شکل‌دهی، فناوری طراحی مکانیک، اتوماسیون، فناوری طراحی برق، فناوری طراحی صنایع و … فعالیت می کنند که با ایجاد یکپارچگی در طراحی، ساخت و خدمات، کیفیت را به ارمغان آورده است.

این مجموعه، میکسرهای مکانیکی آزمایشگاهی خود را در سه رنج دوری از ۱۵۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه طراحی کرده است. میکسر یا همزن های مکانیکی تجهیز تولیدی نصر به سهولت می‌توانند محلول هایی با ویسکوزیته‌ای بیشتر از عسل را نیز مخلوط کنند. همزن مکانیکی TNS با توجه به مجهز بودن به سیستم کولینگ و ضد ارتعاش قادر است به صورت مداوم عمل میکس کردن را حتی تا چندین روز بدون وقفه ادامه دهد.

شمس خاطرنشان کرد: مجموعه تجهیز تولیدی نصر میکسر مکانیکی خود را به گونه ای طراحی کرده که بتوان مدت زمان میکس کردن در این همزن را برنامه ریزی کرد. در این صورت عمل هم زدن به صورت خودکار در زمان تعیین شده خاتمه می‌یابد. کنترل کردن دور و زمان در این دستگاه را علاوه بر قسمت بدنه می توان از طریق آپ اندروید مختص میکسر مکانیکی انجام داد.

وی با بیان اینکه همزن آزمایشگاهی یا میکسر مکانیکی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در انواع آزمایشگاه های تحقیقاتی است، گفت: توسط این میکسر آزمایشگاهی می توان انواع سیالات با ویسکوزیته های مختلف را با فازهای دیگر ماده مخلوط و همگن کرد.

وی ادامه داد: همزن مکانیکی در آزمایشگاه های تحقیقاتی از جمله آزمایشگاه های علم عناصر، مواد، فناوری طراحی علم عناصر، میکروبیولوژی و … و آزمایشگاه های تحقیق و توسعه صنعتی در صنایعی مثل داروسازی، رنگ سازی، صنایع غذایی، آرایشی بهداشتی و … کاربرد دارد.

شمس با اشاره به محدوده سرعت بالای این دستگاه عنوان کرد: میکسر مکانیکی (همزن مکانیکی آزمایشگاهی) نام تجاری TSN میکسری کاملا دیجیتال، دارای یک موتور الکتریکی، یک پایه و پره، که به توسط نیروی گردشی ایجاد شده موتور همزدن سیالات مختلف را انجام می دهد. محدوده سرعت گردش این میکسر مکانیکی از ۱۵۰ تا ۱۵۰۰ دور بر دقیقه و دقت سرعت آن ۱ درصد است.همچنین این همزن مکانیکی جهت میکس سیالات با گرانروی بیشتر از خمیر تا حجم ۲۰ لیتر طراحی شده که درصورت انتخاب پره مناسب و کاهش ویسکوزیته حجم قابل میکس را می توان تا ۲۰۰ لیتر نیز افزایش داد.

وی تصریح کرد: یکی از قابلیت های ویژه این میکسر مکانیکی مدت میکس مداوم این همزن است. با توجه به دارا بودن سیستم خنک کننده و سیستم ضد ارتعاش می توان به صورت مداوم حتی تا چندین روز از این میکسر استفاده کرد بدون آنکه حرارت یا ارتعاش مازادی ایجاد شود. مدت زمان میکس این همزن قابلیت برنامه ریزی داشته و می توان به صورت خودکار در زمان مناسب به همزدن مواد خاتمه داد. جهت کنترل دور و زمان، علاوه بر صفحه کنترل روی بدنه این میکسر، می توان از اپ اندروید مخصوص این میکسر آزمایشگاهی استفاده کرد. همچنین آخرین وضعیت میکسر به صورت خودکار ذخیره می‌شود و در صورت اختلال در سیستم برق رسانی این وضعیت بازیابی می شود.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، تمامی اطلاعات و وضعیت آخرین عملیات میکسر آزمایشگاهی به صورت خودکار ذخیره شده و در صورت نیاز می‌توان آن را بازیابی کرد.

شمس در پایان با اشاره به اینکه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ۱۲ دی ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح خواهد شد و تا ۱۵ دی ماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان خواهد بود، افزود: شرکت ما از دوره سوم نمایشگاه ایران ساخت در نمایشگاه حضور داشت و در این سال‌ها مجموعا ۲۰ قرارداد منعقد و ۳۰ دستگاه به فروش رسانده است.

گفتنی است یازدهمین نمایشگاه، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در ۱۴ بخش موضوعی اعم از منابع هیدروکربن و پتروشیمی، الکترونیک و برنامه کاربردی و شبیه‌سازها، عمران و ساختمان، مکانیک، علم عناصر و متالورژی، زراعت و محیط‌زیست، علم ماده پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، فناوری طراحی علوم درمانی و زیست مواد، خدمات سکوبندی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدار به منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ساخت داخل برگزار می‌شود.


شرکت دانش بنیان تجهیز تولیدی نصر با توان و دانش تخصصی بالای اعضا، در زمینه طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه فناوری طراحی فعالیت دارد. این شرکت با ایجاد یکپارچگی در طراحی، ساخت و خدمات، کیفیت را به ارمغان آورده است. میکسرهای مکانیکی آزمایشگاهی تجهیز تولیدی نصر با سهولت محلول هایی با ویسکوزیته بالا را مخلوط می کنند. همچنین می توانند محلول هایی با گرانروی بیشتر از خمیر را همگن کنند. مدت زمان میکس مکانیکی این همزن برنامه ریزی شده و می توان به صورت خودکار در زمان مناسب به هم زدن مواد خاتمه داد. همچنین برای کنترل دور و زمان از طریق آپ اندروید مختص این میکسر مکانیکی نیز می توان استفاده کرد. این شرکت دانش بنیان در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت حضور داشته و قراردادهای بسیاری منعقد و دستگاه‌های مختلفی را فروخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *