“انتظار” محمد معتمدی به اشتراک گذاشتن با یک گروه جهانی خارجی

«انتظار» محمد معتمدی با یک گروه خارجی جهانی شد


آلبوم مشترک محمد معتمدی و رامبراند تریو به نام “انتظار” به صورت زنده در کلیسای قدیمی اُرگل پارک آمستردام ضبط و توسط شرکت جاست لیسن ریکوردز منتشر شد. این آلبوم توسط نشریه معتبر “nrc” به عنوان بهترین آلبوم سال در کشور هلند معرفی شده است. آلبوم حاوی هفت قطعه است که با استفاده از سازهای قدیمی و باستانی اروپایی ارائه شده است. این آلبوم در حال حاضر در بازار بین‌المللی هنر صوتی منتشر شده است و به زودی در پلتفورم‌های داخلی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. همکاری محمد معتمدی با رامبراند تریو می‌تواند فصل جدیدی از فعالیت‌های این خواننده هنر صوتی ایرانی را آغاز کند.

به گزارش دیجیاتور، آلبوم مشترک محمد معتمدی و «رامبراند تریو»، از سوی نشریه معتبر «nrc» به عنوان بهترین آلبوم سالِ کشور هلند معرفی شد.

شرکت «جاست لیسن ریکوردز» آلبوم مشترک محمد معتمدی و رامبراندتریو را در کلیسای قدیمی اُرگل پارک آمستردام به صورت زنده ضبط و منتشر کرد. این آلبوم با عنوانِ «انتظار» پاییز امسال منتشر شد و حالا نشریه معتبر «nrc»که یکی از معتبرترین نشریات هلند است، آلبوم «انتظار» را به عنوان بهترین آلبوم سال در کشور هلند معرفی کرده است.

این نشریه فهرستی از ۲۵ آلبوم برتری را که در سال ۲۰۲۳ در هلند منتشر شده‌اند ارایه کرده و در این میان، اثر مشترک محمد معتمدی و «رامبراند تریو» را به عنوان بهترین آلبومِ سالِ این کشور معرفی کرده است.

آلبوم «انتظار» در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ در شهر آمستردام در کلیسایی قدیمی به نام «اُرگل پارک» و به صورت زنده و تک‌برداشتی ضبط شده است. شرکت هلندیِ «جاست لیسن ریکوردز» ناشر این آلبوم است و صدابردای زنده این آلبوم را هم برعهده داشته است.

در اجرای آلبومِ «انتظار» از سازهای قدیمی، اُرگ‌های قدیمی، هارپسیکوردهای قدیمی و سازهای باستانی و قدیمی اروپایی استفاده شده است.

آلبوم «انتظار» هفت قطعه دارد، که عنوان و توضیحِ هر قطعه به این شرح است:‌

«نخستین آهنگ «انتظار» نام دارد که آهنگی ترکی است. قطعه بعدی «از خون جوانان وطن» نام دارد؛ در این قطعه از ادبیات ردیف‌دار معروفِ عارف قزوینی در تصنیف معروفی با همین نام استفاده شده ولی در اینجا ادبیات ردیف‌دار به صورت بداهه و آوازی اجرا شده است.

تصنیف «بهار دلکش»؛ این قطعه با برداشتی تازه و ملودیِ جدیدی نسبت به تصنیفِ قدیمیِ «بهار دلکش» اجرا شده است.

آهنگ «کوزه‌گر» آوازخوانیِ بداهه بر اساس اشعار خیام است. «دمی با هم به سر بردن» با غزلی از حافظ اجرا شده و شامل آواز و همراهی سازهای پرکاشن و بدون حضور سازهای ملودیک است.

«در میان باغ» قطعه‌ای آوازی است با شعری از حافظ. قطعه پایانی این آلبوم هم به دکلمه یکی از غزل‌های حافظ اختصاص دارد. محمد معتمدی در این قطعه غزلی از حافظ را با مطلعِ «نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر» با هنر صوتی رامبراند تریو دکلمه کرده است.

آلبوم «انتظار» در حال حاضر در بازار بین‌المللیِ هنر صوتی منتشر شده است و به زودی در بسترِ پلتفورم‌های داخلی هم در اختیار علاقه‌مندان به هنر صوتی قرار می‌گیرد.

در کارنامه هنریِ محمد معتمدی آثار ماندگاری وجود دارد که برخی از آن‌ها حاصل همکاری با گروه‌ها و هنرمندان خارجی است. پیش‌بینی می‌شود که همکاریِ جدید محمد معتمدی با «رامبراند تریو» آغازگر فصل جدیدی از فعالیت‌های این خواننده هنر صوتی ایرانی باشد.»


آلبوم مشترک محمد معتمدی و «رامبراند تریو» توسط نشریه معتبر «nrc» به عنوان بهترین آلبوم سالِ کشور هلند معرفی شد. این آلبوم با عنوانِ «انتظار» پاییز امسال منتشر شد و شرکت «جاست لیسن ریکوردز» آن را در کلیسای قدیمی اُرگل پارک آمستردام به صورت زنده ضبط و منتشر کرد. این نشریه آلبوم «انتظار» را به عنوان بهترین آلبوم سال در کشور هلند معرفی کرده است. فهرستی از ۲۵ آلبوم برتری که در سال ۲۰۲۳ در هلند منتشر شده‌اند ارایه شده و اثر مشترک محمد معتمدی و «رامبراند تریو» به عنوان بهترین آلبومِ سالِ این کشور معرفی شده است. آلبوم «انتظار» در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ در شهر آمستردام در کلیسایی قدیمی به نام «اُرگل پارک» و به صورت زنده و تک‌برداشتی ضبط شده است. در اجرای آلبومِ «انتظار» از سازهای قدیمی، اُرگ‌های قدیمی، هارپسیکوردهای قدیمی و سازهای باستانی و قدیمی اروپایی استفاده شده است. آلبوم «انتظار» هفت قطعه دارد، که عنوان و توضیحِ هر قطعه به این شرح است:‌ «انتظار»، «از خون جوانان وطن»، «بهار دلکش»، «کوزه‌گر»، «دمی با هم به سر بردن»، «در میان باغ» و قطعه پایانی که به دکلمه یکی از غزل‌های حافظ اختصاص دارد. آلبوم «انتظار» در بازار بین‌المللیِ هنر صوتی منتشر شده است و به زودی در بسترِ پلتفورم‌های داخلی نیز قرار می‌گیرد. کارنامه هنریِ محمد معتمدی شامل آثاری است که برخی از آن‌ها حاصل همکاری با گروه‌ها و هنرمندان خارجی است. پیش‌بینی می‌شود که همکاریِ جدید محمد معتمدی با «رامبراند تریو» آغازگر فصل جدیدی از فعالیت‌های این خواننده هنر صوتی ایرانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *