امضای توافقنامه برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرکرد

امضای تفاهم نامه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرکرد


پروژه ارتقای شبکه فیبر نوری و ارائه خدمات راهبردی به منازل و کسب و کارهای شهرکرد به توسط وزارت مخابرات و تکنولوژی مخابرات و با همکاری سازماندهی شهری شهرکرد و شرکت آسیاتک در حال اجراست. در جلسه‌ای که با حضور مقامات مربوطه برگزار شد، تفاهمنامه امضا شد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، ۱۰۰ درصد از منازل و کسب و کارها در شهرکرد به فیبر نوری متصل شوند. این پروژه جزو اولویت‌های وزارت مخابرات و تکنولوژی مخابرات در حکومت سیزدهم است و هدف آن تأمین خدمات راهبردی در سرتاسر کشور است. پروژه همچنین در سایر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری نیز اجرا می‌شود و بعد از اتمام طی ۶ ماه، تمام شهرها به فیبر نوری منازل و کسب و کارها متصل خواهند شد. نظارت بر این پروژه توسط سازمان تنظیم مقررات انجام می‌شود و اپراتورها مسئول اجرای پروژه در استان‌های مختلف هستند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از وزارت مخابرات و تکنولوژی مخابرات، در جلسه‌ای با حضور علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر مخابرات و تکنولوژی مخابرات، علی حیدری معاون امور عمرانی استانداری استان، محمدحسین واحدیان شهردار شهرکرد، محمدعلی یوسفی زاده مدیرعامل شرکت آسیاتک و بهادر عبدالغنی فرماندار شهرکرد، تفاهم نامه اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهرکرد امضا شد.

معاون وزیر مخابرات با اشاره به اینکه وزارت مخابرات و تکنولوژی مخابرات در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۳ کل کشور تحت پوشش ۲۰ میلیون خانوار فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار گیرد، گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم وزارت مخابرات و تکنولوژی مخابرات در حکومت سیزدهم است که در برنامه هفتم توسعه این هدف به ۲۰ میلیون اتصال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری از استان‌های پیشرو در اتصال به بستر فیبرنوری به شمار می‌رود، افزود: تفاهم نامه اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها میان سازماندهی شهری شهرکرد و شرکت آسیاتک امضا شد و با حمایت‌های مطلوبی که از سمت معاونت امور عمرانی استانداری، سازماندهی شهری شهرکرد و فرمانداری شهرستان وجود دارد ان شاء الله تا بهمن ماه سال جاری پوشش ۱۰۰ درصدی فیبرنوری در این شهر انجام می‌شود.

انصاری با اشاره به شروع اجرای پروژه در سایر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بیش از ۴۰ شهر استان چهارمحال و بختیاری همکاری خود را به اداره کل مخابرات و تکنولوژی مخابرات استان به عنوان نماینده وزارت مخابرات اعلام کرده‌اند و ان شاء الله طی ۶ ماه آینده کل شهرهایی که در برنامه اتصال به فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار دارند به این بستر مجهز می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر مخابرات بیان کرد: نظارت بر فعالیت‌های اپراتورها در سازمان تنظیم مقررات انجام می‌شود و این اپراتورها اجرای پروژه مذکور را در استان‌های کشور برعهده دارند.

وی افزود: پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها و خدمات بعدی آن، انحصاری نیست و اپراتورها در محیطی سالم با یکدیگر رقابت می‌کنند و تبادل لازم جهت انتخاب ارائه دهنده خدمات ثانویه صورت می‌پذیرد.

انصاری با اشاره به اینکه پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در تمام استان‌های کشور در حال انجام است، اظهار کرد: آسیاتک به عنوان یکی از اپراتورهای دارای پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی، اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان چهارمحال و بختیاری را برعهده گرفته است و با امضای تفاهم نامه فیبر نوری شهرکرد حفاری ۱۶۰ کیلومتری در این شهر آغاز می‌شود و بعد از اتمام پروژه، مردم عزیز شهر شهرکرد از سرعت‌های چندصد مگابیتی فیبر نوری بهره مند شوند.

در ادامه معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز ضمن استقبال از اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها اظهار کرد: با توجه با اینکه استان چهارمحال و بختیاری استانی برف گیر است بنابراین اجرای پروژه به صورت شبانه روزی پیگیری و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌هایی مثل برق، گاز و… صورت می‌پذیرد تا ان شالله پایان دی ماه زمان افتتاح فیبر نوری منازل و کسب و کارها در شهرکرد باشد.


اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهرکرد توسط سازماندهی شهری شهرکرد و شرکت آسیاتک تضمین شده است و تا بهمن ماه سال جاری پوشش ۱۰۰ درصدی فیبرنوری در این شهر فراهم خواهد شد. استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های پیشرو در اتصال به بستر فیبرنوری است و بیش از ۴۰ شهر این استان همکاری خود را جهت اتصال به فیبر نوری منازل و کسب و کارها اعلام کرده‌اند. نظارت بر اجرای پروژه بر عهده اپراتورها است و این اپراتورها به رقابت در محیطی سالم مشغول هستند. پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در تمام استان‌های کشور در حال انجام است و سازماندهی شهری شهرکرد با امضای تفاهم نامه فیبر نوری شهرکرد حفاری ۱۶۰ کیلومتری را آغاز کرده است. پایان دی ماه امسال زمان افتتاح فیبر نوری منازل و کسب و کارها در شهرکرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *