مقام عالی رتبه با افتتاح وبسایت‌های ارتباط روستایی ایرانسل در گلستان، کار را آغاز می‌کند.

افتتاح سایت‌های ارتباط روستایی ایرانسل در گلستان توسط رئیس جمهور


در روز گذشته، مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباط روستایی در استان گلستان با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری و دیگر مقامات برگزار شد. در این مراسم، دو سایت ارتباط روستایی ایرانسل به بهره‌برداری رسیدند و ۸۰۴ خانوار با ۲۶۲۳ نفر جمعیت به شبکه جهانی پرسرعت همراه ایرانسل دسترسی پیدا خواهند کرد. رئیس جمهوری در این مراسم بر اهمیت دسترسی به شبکه جهانی و تلاش حکومت در توسعه زیرساخت‌های ارتباط روستایی تاکید کرده و وزیر مخابرات نیز به پیشرفت های حاصله در استان گلستان اشاره کرد. ایرانسل نیز تا پایان امسال به تکمیل پوشش ارتباط روستایی در کشور می‌پردازد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی ایرانسل، روز گذشته اول دی ۱۴۰۲، مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباط روستایی استان گلستان با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری، دکتر عیسی زارع‌پور وزیر مخابرات و فناوری‌اطلاعات، معاونان وزیر، دکتر علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان، مهندس سیدحامد قدس علوی مدیرکل مخابرات و فناوری‌اطلاعات استان گلستان و جمعی از مدیران کل استانی و منطقه‌ای، در محل کارخانه فناوری پارک علم و فناوری گرگان، برگزار شد.

در این مراسم که با هدف تکمیل پوشش ارتباطی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گلستان برگزار شد، دو سایت ارتباط روستایی ایرانسل توسط رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید. با بهره‌برداری از این دو سایت که با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، ۷ روستا در شهرستان‌های مینودشت، بندر ترکمن و گالیکش را تحت پوشش قرار می‌دهد، ۸۰۴ خانوار با ۲۶۲۳ نفر جمعیت، به شبکه جهانی پرسرعت همراه ایرانسل دسترسی پیدا می‌کنند.

رئیس جمهوری در این مراسم با قدردانی از دست‌اندرکاران این زیرساخت مهم فناوری و ارتباطی کشور گفت: امروز همه بخش‌های زندگی ما متأثر و اساساً در بستر این فناوری و شبکه جهانی قرار دارد، به شکلی که اگر این فضای ارتباطی نباشد، زندگی دچار اختلال می‌شود. امروز دسترسی به شبکه جهانی پرسرعت فیبرنوری یک ضرورت است و خوشحالم که از اینجا اعلام کنم امروز این زیرساخت برای شبکه جهانی پرسرعت فیبرنوری در استان گلستان هم قابل بهره‌برداری است و امیدوارم دیگر استان‌ها نیز هرچه سریع‌تر از این امکان به طور کامل بهره‌مند شوند.

وی در ادامه و با اشاره به گسترش زیرساخت‌های ارتباط روستایی افزود: با توجه به این‌که باید به عدالت اجتماعی و توزیع زیرساخت‌ها توجه کنیم، این اقدام گامی در پرتو تحقق توسعه بر مبنای عدالت در خدمت‌رسانی است. بهره مندی روستاها از شبکه جهانی پرسرعت هم گامی در راستای عدالت مالی، اجتماعی و عدالت در توزیع فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است. ضرورت دسترسی آسان و سریع به شبکه جهانی بسیار مهم است و خوشبختانه با تلاش وزارت مخابرات این نیاز در روستاها هم برطرف شده است. از همه مسئولان تشکر می‌کنم و امیدوارم روز به روز بر موفقیت‌های مسئولان در خدمت به مردم افزوده شود تا مردم رضایت بیشتری از ما داشته باشند و گره موجود در شبکه جهانی که گاهی مورد گلایه مردم قرار می‌گیرد، برطرف شود.

وزیر مخابرات نیز با اشاره به اینکه حکومت سیزدهم گام‌های بسیار بزرگی را در راستای برخورداری کشور از شبکه جهانی پر سرعت برداشته است، گفت: با اقداماتی که تا کنون توسط مجریان این پروژه صورت گرفته، هم اکنون آمار پوشش کشور برای استفاده مردم از شبکه جهانی پرسرعت فیبر نوری، از ۵ میلیون مشترک عبور کرده است. با افتتاح این پروژه ملی، استان گلستان نخستین استان کشور به شمار می رود که همه ۳۷ شهر آن تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است و از امروز بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شهری این استان به سرعت های چند صدمگابیتی دسترسی پیدا می‌کنند.

وی در ادامه و با اشاره به بهره‌برداری از سایت‌های ارتباط روستایی با دستور مقام عالی رتبه گفت: با افتتاح این سایت‌ها، میزان توسعه مخابرات روستایی استان گلستان به ۹۹.۲درصد رسیده است که برای پوشش صد درصدی، هفت روستای باقی مانده نیز تا دهه فجر امسال به شبکه ارتباطی پایدار و باکیفیت متصل می‌شوند. باتوجه به صعب‌العبور بودن این روستاها که حتی به برق‌کشی و احداث بزرگراه برای نصب سایت احتیاج داشتند، از این نتیجه خوشحالیم.

ایرانسل، اولین ارائه دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران، تا پایان امسال و مطابق با برنامه‌های وزارت مخابرات، پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار را که در طرح ملی توسعه مخابرات روستایی به ایرانسل واگذار شده است، تکمیل می‌کند. در راستای تکمیل پوشش ارتباط روستایی در کشور، امروز و طی مراسم فوق، روستاهای باقی‌مانده از استان گلستان که به دلیل شرایط جغرافیایی امکان نصب تجهیزات در آن‌ها وجود نداشت، به شبکه جهانی پرسرعت ایرانسل مجهز شدند.


افتتاح پروژه‌های ارتباط روستایی استان گلستان با حضور آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و سایر مقامات برگزار شد. در این مراسم دو سایت ارتباط روستایی ایرانسل توسط رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. با این اقدام، ۸۰۴ خانوار در ۷ روستا تحت پوشش شبکه جهانی پرسرعت قرار گرفتند. همچنین، استان گلستان نخستین استانی است که تمام شهرهای آن تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است. با افتتاح این سایت‌ها، توسعه مخابرات روستایی در استان به ۹۹.۲درصد رسیده است. ضمن اینکه ایرانسل در پایان سال جاری پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار را تکمیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *