حجم مالیاتی شرکت‌های نوپا به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

عملیات اجرایی فاز بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گلستان آغاز شد

0 نظر


وزیر دانش مالی و دارایی، سیداحسان خاندوزی، در جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان، اعلام کرد که بر اساس مقررات جهش دانش‌بنیان، برای اولین بار در سال ۱۴۰۲، هزار طرح صنعتی و دانش‌بنیان از اعتبار مالیاتی بهره‌مند خواهند شد که ارزش آن در حدود ۲,۵۰۰ میلیارد تومان است. وی همچنین اظهار کرد که برای سال ۱۴۰۳، این اعتبار به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور کمک خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتور، «سیداحسان خاندوزی» وزیر دانش مالی و دارایی در حاشیه سومین جلسه شورای «راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان» اظهار کرد: در جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، عملکرد دستگاه‌ها ارائه شد و برای اولین بار در سال ۱۴۰۲، طبق مقررات جهش دانش‌بنیان، هزار طرح صنعتی و دانش‌بنیان از اعتبار مالیاتی برخوردار خواهند شد که معادل بخشودگی دانش‌بنیان‌ها به رقم ۲,۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: برای سال ۱۴۰۳ این عدد صددرصد رشد خواهد داشت و به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان نو پا و فناور خواهد بود.


عملکرد دستگاه‌ها در جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان ارائه شد. هزار طرح صنعتی و دانش‌بنیان با اعتبار مالیاتی بخشوده شدند. این بخشودگی به رقم ۲,۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. برای سال آینده، بیش از ۵ هزار میلیارد تومان جهت کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *