تصویب اعتبارات ابلاغی وزارت منابع هیدروکربن برای آذربایجان شرقی

اعتبارات ابلاغی وزارت نفت برای آذربایجان شرقی تصویب شد


در این متن اعلام شده است که تفاهم نامه‌ای بین سازمان‌های تابع وزارت نیرو، اداره کل صمت و سازمان سازماندهی و برنامه‌ریزی استان در قالب توافق سه جانبه استانی امضا شده است. بر اساس این توافق، وزارت منابع هیدروکربن مسئولیت تأمین اعتبار برای نوسازی مدارس سه هزار میلیارد ریال، توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها و ایجاد مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیارد ریال، محرومیت زدایی از شهرستان چاراویماق ۷۰۰ میلیارد ریال و توسعه و تجهیز بخش شبکه بهداشت و درمان استان ۲۲۵ میلیارد ریال را برعهده می‌گیرد. همچنین ذاکری اعلام کرده است که برخی مخالفت‌هایی برای ساخت و ساز برق در استان وجود داشته است، اما ۲ وزارتخانه توافقی برای ایجاد پست فشار قوی و احداث سه نیروگاه امضا کرده‌اند و عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز خواهد شد. همچنین، تأکید شده است که باید محدودیت‌هایی برای راه اندازی صنایع منابع آبی بر اعمال شود و در ایجاد صنایع فولاد نزدیک حوزه دریاچه ارومیه این محدودیت به صورت کامل اعمال می‌شود. همچنین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرده است که در اعطای مجوز به شهرک‌های تخصصی و خصوصی و توسعه آنها در استان، هیچ محدودیتی وجود ندارد و تأمین زیرساخت‌های اساسی آنها نیز تسهیل می‌شود.

به گزارش دیجیاتور، جبارعلی ذاکری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی روز شنبه در این جلسه گفت: تفاهم نامه‌ای بین سازمان‌های تابع وزارت نیرو، اداره کل صمت و سازمان سازماندهی و برنامه ریزی استان در قالب توافق سه جانبه استانی امضا شده است که بر اساس آن وزارت منابع هیدروکربن در قالب مسوولیت‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی تأمین اعتبار برای نوسازی مدارس سه هزار میلیارد ریال، توسعه و تجهیز کتابخانه ها و ایجاد مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیارد ریال، محرومیت زدایی از شهرستان چاراویماق ۷۰۰ میلیارد ریال و توسعه و تجهیز بخش شبکه بهداشت و درمان استان ۲۲۵ میلیارد ریال را برعهده گرفت.

ذاکری همچنین اعلام کرد: به رغم برخی مخالفت‌هایی که برای ساخت و ساز برق در استان وجود داشت، ۲ وزارتخانه برای ایجاد پست فشار قوی در استان و همچنین احداث سه نیروگاه تفاهم نامه امضا کرده‌اند که عملیات اجرایی آنها به زودی آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت اعمال محدودیت برای راه اندازی صنایع منابع آبی بر از جمله صنایع فولادی با توجه به کاهش منابع آبی، اظهار کرد: هم اکنون نیز در ایجاد صنایع فولاد نزدیک حوزه دریاچه ارومیه این محدودیت کاملاً اعمال می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرک‌های صنعتی به سمت تخصصی شدن پیش می‌روند، گفت: در اعطای مجوز به شهرک‌های تخصصی و خصوصی و توسعه آنها در استان محدودیتی نداریم و تأمین زیرساخت‌های اساسی آنها نیز تسهیل می‌شود.


– تفاهم نامه بین سازمان‌های تابع وزارت نیرو، اداره کل صمت و سازمان سازماندهی و برنامه ریزی استان
– تأمین اعتبار برای نوسازی مدارس سه هزار میلیارد ریال
– توسعه و تجهیز کتابخانه ها و ایجاد مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیارد ریال
– محرومیت زدایی از شهرستان چاراویماق ۷۰۰ میلیارد ریال
– توسعه و تجهیز بخش شبکه بهداشت و درمان استان ۲۲۵ میلیارد ریال
– ایجاد پست فشار قوی در استان و احداث سه نیروگاه
– اعمال محدودیت برای راه اندازی صنایع منابع آبی بر
– تخصصی شدن شهرک‌های صنعتی
– تأمین زیرساخت‌های اساسی شهرک‌های تخصصی و خصوصی در استان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *