استقلال به “مشت ویرانگر” تبدیل شده/ دلیل افزایش انگیزه بازیکنان

استقلال به«مشتِ»ویرانگر تبدیل شده/ دلیل بالا رفتن انگیزه بازیکنان


در گفت‌وگویی با خبرنگار دیجیاتور، ستار همدانی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران، به اهمیت اتحاد و همدلی در تیم اشاره کرده و بیان کرده است که بیش از امتیاز برای تیم، اتحاد و همدلی مهم است. او همچنین از اینکه استقلال به یک مشت ویرانگر تبدیل شده و شیوه بازی آن انگیزه بازیکنان را بالا برده است، حرف زده است. وی افزوده که هیچ بازی برای استقلال در لیگ آسان نیست و باید هواداران نیز همیشه حمایت خود را از تیم داشته باشند.

ستار همدانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دیجیاتور با اشاره به پیروزی آبی‌ها مقابل نساجی اظهار داشت: بیشتر از امتیاز برای استقلال امروز اتحاد و همدلی مهم است که بین بازیکنان و کادر فنی موج می‌زند. این اتحاد و همدلی باعث می‌شود تا تیم یک دست باشد و هواداران هم از دیدن بازی‌های تیم خود لذت ببرند. در پایان نیم فصل اول جام نمی‌دهند و پیروزی‌های این تیم تنها با همدلی بازیکنان و کادر فنی است. امیدوارم مشکل اساسی که بین کادر فنی و سازماندهی باشگاه هم وجود داشته به صورت کلی حل شود. در صورت رخ دادن این اتفاق بدون شک تیم بسیار خوبی را در نیم فصل دوم خواهیم دید.

* قهرمانی برای تیمی است که تلاش کند

وی افزود: قهرمانی برای تیمی رقم می‌خورد که تلاش کند و برای هدفی که دارد بجنگد. هر تیمی که به دنبال قهرمانی باشد باید تلاش کند و زحمت تیمی به قهرمانی برسد. صرفاً بردن بازی‌ها در فوتبال و قهرمان شدن ارزشی ندارد. وقتی تیم یکدست و همدل باشد و تلاش برای قهرمانی باشد آن موقع می‌تواند از قهرمانی لذت برد.

* شاگردان نکونام استقلال گونه بازی می‌کنند

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در پاسخ به این سوال که آیا نوع بازی آبی‌های پایتخت مقابل نساجی تحت تأثیر دربی بود یا خیر گفت: هر تیمی برای خودش شیوه بازی دارد و قطعاً شیوه بازی استقلال و پرسپولیس با یکدیگر متفاوت است و اصلاً این را قبول ندارم که استقلال مقابل نساجی به دلیل تأثیر دربی خوب بازی نکرد. شاگردان نکونام امروز استقلال گونه بازی می‌کنند و با هم متحد هستند تا به پیروزی برسند.

* تبدیل استقلال به یک مشتِ ویرانگر

همدانی در ادامه تصریح کرد: اتحاد و همدلی بین بازیکنان و کادر فنی استقلال را به یک مشتی تبدیل کرده است که به هر جایی بخورد خراب می‌کند. اگر هر کسی در تیم ساز خودش را بزند آن تیم شکننده خواهد بود اما متحد بودن را بازیکنان استقلال امروز معنا کرده‌اند و به مانند یک مشت ویرانگر هستند.

* شیوه بازی استقلال انگیزه بازیکنان را بالا برده است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص اینکه استقلال تیمی بازی می‌کند و تیمی گل میزند و تمرکزش روی مهاجمان ندارد عنوان کرد: فوتبال روز دنیا این نیست که کل تیم روی مهاجمان خود تمرکز کند. ساختار فوتبال روز دنیا دفاعی و حمله با هم است، در واقع همه بازیکنان با هم دفاع می‌کنند و با هم حمله می‌کنند. تنها آیتمی که در استقلال گمشده بود اتحاد بود که در حال حاضر بیشتر از هر زمانی در تیم دیده می‌شود.

وی با اشاره شیوه بازی استقلال افزود: فوتبال به روز بازی کردن استقلال باعث شده است تا بازیکنان همه انگیزه این را داشته باشند که در بازی‌ها گلزنی کنند. ایجاد چنین انگیزه‌ای در تیم خیلی مهم است و خداراشکر که نکونام این موضوع را به خوبی در تیم نهادینه کرده است. بازیکنان در فوتبال امروز دنیا به دنبال موفقیت تیمی هستند نه موفقیت فردی که استقلال به خوبی این را در لیگ برتر نشان داده است.

استقلال به«مشتِ»ویرانگر تبدیل شده/ دلیل بالا رفتن انگیزه بازیکنان

* هیچ بازی برای استقلال در لیگ آسان نیست

همدانی در خصوص بازی هفته چهاردهم استقلال مقابل گل گهر گفت: گل گهر با توجه به سرمربی خارجی که دارد تیم بسیار خوبی است و برای رسیدن به رده‌های بالای جدول تلاش می‌کند. این تیم نشان داده است می‌تواند خود را به جمع مدعیان لیگ برتر برساند و با آنها رقابت کند. با توجه به این موضوع استقلال کار راحتی در کرمان نخواهد داشت باید بهترین بازی خود را مقابل این تیم ارائه دهد. نه گل گهر بلکه هیچکدام از بازی‌ها تا پایان فصل راحت نیست و خوشحالم که جواد نکونام این موضوع که هر بازی حکم فینال دارد را به بازیکنان گوش زد کرده است.

هافبک پیشین استقلال تهران در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم هواداران مانند همیشه حمایت خود را از تیم استقلال داشته باشند و مجموعه سازماندهی باشگاه هم در حل مسائل مالی و امکاناتی بیشتر کمک کنند تا مشکلی وجود نداشته باشد.


اهمیت اتحاد و همدلی در تیم فوتبال استقلال تهران و تأثیر آن بر انگیزه بازیکنان و مسائل مالی و امکاناتی که نیاز به حل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *