ارائه سرویس سلامت یوزکیس بر روی شبکه 5G همراه اول با استفاده از فناوری MEC

ارائه یوزکیس سلامت بر بستر۵G همراه اول با بهره‌گیری از فناوریMEC


در نمایشگاه بین المللی مخابرات و تکنولوژی مخابرات، همراه اول در تلاش است تا محصولات خود را به نمایش بگذارد. یکی از اقدامات این اپراتور، انتقال تجربه استفاده از بستر نرم‌افزاری بومی MEC به عنوان یک یوزکیس منحصر بفرد است. با تجاری شدن این ابزار، امکان پیش بینی حملات صرع و ارسال نوتیفیکیشن به مراکز اورژانس برای کاربران موبایل ایجاد می شود. همچنین با اتصال به خودروهوشمند، در صورت بروز حمله، سرعت کاهش می یابد و حوادث ناگوار کاهش می یابد. با تمرکز بر AI، این یوزکیس توسط اپراتور اول به نمایش گذاشته شده است. یوزکیس با قرار گرفتن حسگر مغزی بر روی سر کاربران، با آنالیز سیگنال های مغزی، قبل از وقوع حمله آلارم می دهد. با توجه به تحرک و ظرفیت گسترده شبکه ارتباطی همراه اول، این یوزکیس به افراد بیمار در رانندگی اجازه می دهد که قبل از حمله متوجه شوند و کنترل وسایل نقلیه را به خودروی خودران واگذار کنند. پروژه MEC عنوان اختصاری Mobile edge computing است و همراه اول این بستر نرم‌افزاری را به صورت تجاری استفاده می کند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از اداره کل مخابرات شرکت مخابرات سیار ایران، همراه اول با حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، تکنولوژی مخابرات و دانش مالی دیجیتال (تلکام ۲۰۲۳) سعی کرده است سبدی متنوع از محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهد.

یکی از اقدامات اپراتور اول در این رویداد، انتقال تجربه استفاده و بکارگیری بستر نرم‌افزاری بومی MEC در قالب یک یوزکیس منحصر بفرد است که در صورت تجاری شدن ابزارهای مورد نیاز آن، قابلیت پیش بینی بروز «حملات صرع» را برای کاربران موبایل با امکان ارسال نوتیفیکیشن و پیامک به مراکز اورژانس خواهد داشت.

همچنین در صورت اتصال به خودروی هوشمندی که بیمار در معرض حمله، در حال رانندگی آن است، می تواند ضمن کاهش سرعت و کنترل وسایل نقلیه، باعث کاهش حوادث ناگوار شود.

بخش فنی اپراتور اول موبایل با تمرکز بر مقوله «AI»، این یوزکیس را به نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳ آورده است.

فرآیند اجرایی یوزکیس مذکور به این شکل است که حسگر مغزی روی سر افراد قرار می گیرد و با آنالیز سیگنال های مغزی، سه تا چهار ثانیه پیش از وقوع حمله، آلارم می دهد.

با وجود قابلیت تحرک پذیری و ظرفیت گسترده شبکه ارتباطی همراه اول، این یوزکیس امکانی را فراهم می کند تا افراد دارای این بیماری در هنگام رانندگی، قبل از حمله متوجه شوند و در آینده کنترل وسایل نقلیه را به خودروی خودران واگذار کنند.

گفتنی است پروژه MEC عنوان اختصاری Mobile edge computing و سلوشنی برای پردازش روی لبه شبکه است. در حال حاضر همراه اول بستر نرم‌افزاری MEC را به صورت تجاری در دست بهره برداری دارد و چندین یوزکیس حساس به مقوله «تأخیر کم» را نیز بر این بستر اجرایی کرده است.


همراه اول در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۳ یک یوزکیس منحصر بفرد معرفی کرده است.
با استفاده از این یوزکیس، می توان به موقع حملات صرع را پیش بینی کرد.
اپراتور اول موبایل با همکاری خودروهای هوشمند، می تواند به کاهش حوادث ناگوار کمک کند.
بخش فنی اپراتور اول با تمرکز بر AI، این یوزکیس را به نمایشگاه آورده است.
با استفاده از حسگر مغزی، یوزکیس قبل از وقوع حمله صرع، آلارم می دهد.
یوزکیس امکان کنترل وسایل نقلیه را به خودروهای خودران می دهد.
همراه اول بستر نرم‌افزاری MEC را تجاری کرده است و چندین یوزکیس بر آن راه اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *