تخصیص یارانه حمایتی ویژه برای تجهیزات مراکز آزمایشگاهی دانش آموزی

اختصاص یارانه حمایتی ویژه برای تجهیز مراکز آزمایشگاهی دانش آموزی


در این متن، اعلام شده است که نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت برگزار می‌شود. هدف این نمایشگاه توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان است و به توانمندسازی مجموعه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی کمک می‌کند. در این نمایشگاه، حمایت‌ها در قالب یارانه به مراکز آزمایشگاهی، تحقیقاتی، موسسه آموزش عالی‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های متقاضی ارائه می‌شود. همچنین، محصولات و تجهیزات دارای سطح فناوری مختلف نیز در این نمایشگاه حمایت می‌شوند و تسهیلات حمایتی متنوعی برای خریداران و مخاطبان بالقوه تجهیزات آزمایشگاهی اعطا می‌شود. این دوره از نمایشگاه همچنین برای توسعه زیرساخت‌های آزمایشگاهی و حمایت از زیرساخت‌های زیست‌بوم پیشرفت نیز تاکید دارد. نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت از مطالعات تاریخی ۱۲ تا ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش دیجیاتور به نقل از معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری، جواد مشایخ با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت با هدف توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندسازی مجموعه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی، افزود: معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری در راستای کمک به ارتقای تحقیقات کاربردی، توسعه فناوری‌ها و محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت و کمک به توسعه بازار و فروش شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ساخت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته، بستری مساعد را برای پیوند میان طرف‌های عرضه و تقاضا ذیل نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت فراهم کرده است و در این نمایشگاه، حمایت‌ها در قالب یارانه به مراکز آزمایشگاهی، تحقیقاتی، موسسه آموزش عالی‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، شرکت‌ها و مجموعه‌های متقاضی ارائه می‌شود.

معاون توسعه دانش مالی دانش‌بنیان معاونت علمی خاطرنشان کرد: پیرو همکاری مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش، آزمایشگاه‌های پژوهش‌سراها و مراکز دانش آموزی از مسیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران حمایت شده و در همین راستا، یارانه حمایتی ویژه مراکز آزمایشگاهی دانش آموزی برای خرید از یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران ساخت، تخصیص می‌یابد.

وی افزود: بر همین اساس، تجهیزات در سطح یک از حمایت ۶۵ درصدی و به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برخوردار می‌شوند. همچنین محصولات دارای سطح فناوری دو با حمایت ۵۵ درصدی و تا سقف یک میلیارد ریال حمایت می‌شوند. محصولات دارای سطح سه فناوری نیز در قالب حمایت ۴۵ درصدی تا میزان ۸۰۰ میلیون ریال مورد حمایت قرار می‌گیرند و بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، سقف حمایت برای هر آزمایشگاه، سه میلیارد ریال و میزان کل یارانه مورد نیاز در سال جاری برای این حمایت‌ها، ۴۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مشایخ با بیان ‌اینکه به خریداران و مخاطبان بالقوه تجهیزات آزمایشگاهی، تسهیلات حمایتی متنوعی اعطا می‌شود، ادامه داد: همانند سال گذشته برای محصولات سطح اول تا سوم از ۴۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری‌شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی و بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌عنوان یارانه پرداخت خواهد شد. البته این حمایت‌ها مختص شرکت‌هایی خواهد بود که به صورت فیزیکی در نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: از ویژگی های اصلی دوره یازدهم نمایشگاه که آن را از دوره های قبل متمایز می‌کند، حمایت از توسعه زیرساخت‌های آزمایشگاهی، کارگاهی و صنعتی، حمایت از زیرساخت‌های زیست‌بوم پیشرفت شامل مراکز پیشرفت، شتابدهنده‌ها، کارخانه‌های پیشرفت و مراکز هم‌آفرینی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در قاقون جهش ساخت و ساز دانش‌بنیان می‌باشد.

گفتنی است؛ یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، با حمایت معاونت علمی، فناوری و دانش مالی دانش‌بنیان ریاست جمهوری، از ۱۲تا ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


با برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت، هدف توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندسازی مجموعه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی بهبود می‌یابد. این نمایشگاه، حمایت‌ها در قالب یارانه به مراکز آزمایشگاهی، تحقیقاتی، موسسه آموزش عالی‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، شرکت‌ها و مجموعه‌های متقاضی ارائه می‌شود. همچنین، معاون توسعه دانش مالی دانش‌بنیان معاونت علمی با اشاره به تخصیص تسهیلات حمایتی به مراکز آزمایشگاهی دانش آموزی برای خرید از این نمایشگاه افزود که تجهیزات و محصولات با میزان حمایت متناسب با سطح فناوری آن‌ها به مراکز دانش آموزی تخصیص می‌یابد. از ویژگی های اصلی دوره یازدهم نمایشگاه این است که زیرساخت‌های آزمایشگاهی، کارگاهی و صنعتی و زیرساخت‌های زیست‌بوم پیشرفت مانند مراکز پیشرفت، شتابدهنده‌ها، کارخانه‌های پیشرفت و مراکز هم‌آفرینی حمایت می‌شوند. نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت از مطالعات تاریخی ۱۲تا ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *