ادامه مرگ متیو پری و تاثیر آن بر بیماران افسرده

اخبار درگذشت متیو پری ادامه دارد/ تاثیر بر بیماران افسردگی


در دیجیاتور اعلام شد که دوست متیو پری، بازیگر سریال “فرندز”، به پزشکان این بازیگر اعتراض کرده و خواستار بررسی تحقیقی در مورد علت مرگ او شده است. پری به دلیل تاثیر ماده بیهوشی که برای مبارزه با افسردگی و مشکلات اضطراب استفاده می‌کرد، درگذشته بود. او بیش از یک سال از مواد مخدر پاک شده بود و درمان خود را تحت نظارت در یکی از مراکز متعدد کتامین دریافت می‌کرد. مرگ او باعث ایجاد وحشت در مراکز تزریق کتامین شده و بیماران قرار خود را لغو کرده‌اند. تحقیقات پلیسی نشان داده که مقدار کتامین موجود در بدن او به طور شگفت‌انگیزی بالا بود و اثرات افیونی که مصرف می‌کرده ممکن است با کتامین تضاد داشته باشد. با این حال، علت دقیق مرگ او هنوز مشخص نیست و اعتقاد برخی به این است که او به دلیل اعتیاد حاد زندگی خود را از دست داده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از هالیوود ریپورتر، چند روز پس از تایید علت مرگ متیو پری، بازیگر سریال «فرندز» که جسم بی‌جانش ۲۸ اکتبر در جکوزی محل سکونتش در لس‌آنجلس پیدا شد، اکنون دوست این بازیگر خواستار این شده که از پزشکان این بازیگر تحقیق شود.

پس از اینکه گزارش شد این بازیگر بر اثر اثرات کتامین درگذشت، کیتی ادواردز در مصاحبه‌ای خواستار این شد که پزشکان وی برای کارشان مورد بررسی قرار گیرند. وی گفت: فکر می‌کنم پزشکانی که متیو را زیر نظر داشتند باید مورد بررسی قرار گیرند. من مطمئن هستم که او تزریق را از دکتر دریافت کرده چون تهیه این دارو از بیرون بسیار دشوار است.

طبق نظر کالبد شکافی، پری به دلیل تاثیر ماده بیهوشی که برای مبارزه با افسردگی و مشکلات اضطراب استفاده می‌کرد، درگذشت.

این زن تاکید کرد: مطمئن هستم که متیو تزریق کتامین را با پزشک انجام داده، برای او استفاده از کتامین مثل بیرون رفتن به خیابان برای خرید کراک یا هرویین نبود.

وی می‌گوید پری که ۵۴ ساله بود و سابقه اعتیاد به مواد مخدر داشت، بیش از یک سال از مواد مخدر پاک شده بود.

وی افزود: وقتی گزارش علوم درمانی قانونی منتشر شد، تعجب نکردم. از قبل می‌دانستم موضوع چیست. من آنجا نبودم، بنابراین نمی‌دانم دقیقا چه اتفاقی افتاده است، اما متیو را به عنوان یک فرد و یک دوست می‌شناسم و الگوهایی را که منجر به این شد، می‌شناسم.

ادواردز گفت: می‌توانستم او را از کیلومترها دورتر ببینم، به نظر می‌رسید که او در ۲ هفته آخر زندگی‌اش خوب نبود.

از سوی دیگر درگذشت پری باعث ایجاد وحشت در مراکز تزریق کتامین در لس‌آنجلس شده و بیماران قرار خود را لغو کرده‌اند. طرفداران این درمان دارویی می‌گویند این درمان همچنان یک امید مطمئن و بالقوه نوآورانه برای درمان افسردگی است اما باید در مراکز تزریق و تحت نظارت پزشک در دوز مشخص و در طول ۵۰ دقیقه تزریق شود.

پری هم که سابقه مشکلات اعتیاد داشت، درمان خود را تحت نظارت در یکی از مراکز متعدد کتامین دریافت می‌کرد، اما به نظر می‌رسد رفتار نهایی او با این دارو به وضوح بی‌پرواتر و مرگبارتر شده بود.

گفته شده پری بیش از ۱۰ برابر مقدار کتامینی که در کلینیک برای استفاده درمانی ارایه می‌شود، مصرف کرده بود و علاوه بر آن با یک ماده افیونی دیگر استفاده کرده بود و در جکوزی تنها بود.

در حالی که مرگ پری موجب گزارش‌های رسانه‌ای بسیار درباره خطرات کتامین شده، اما گزارش علوم درمانی قانونی نشان می‌دهد او از این دارو به تنهایی و به روش‌هایی استفاده کرده که با درمان درد و افسردگی متفاوت بود.

گفته می‌شود تقریبا هرگز کسی بر اثر استفاده از کتامین در محیط‌های علوم درمانی نمی‌میرد مگر اینکه آن را با داروهای دیگر ترکیب کند و مقدار کتامینی که پری در زمان مرگ در سیستم بدن خود داشت، مقداری که برای بیهوش کردن یک بیمار جراحی شده کافی است، به طرز شگفت‌انگیزی بالا بود.

پزشکان می‌گویند کتامین موجود در بدن او نمی‌تواند ناشی از تزریق درمانی باشد که در عرض چند ساعت متابولیزه می‌شود و اینکه او چنین میزانی از این ماده را به دست آورده موضوع تحقیقات پلیسی است که در حال انجام است. پری همچنین بوپرنورفین مصرف می‌کرد، یک ماده افیونی که برای درمان اعتیاد استفاده می‌شود، که اثرات افسردگی آن بر سیستم عصبی مرکزی ممکن است با کتامین موجود در بدن او تضاد داشته باشد.

یک مددکار اجتماعی بالینی که اغلب به ستاره‌های هالیوود برای بهبودی مشاوره می‌دهد، مرگ پری را یک تراژدی می‌داند و می‌گوید معتادان می‌میرند زیرا به موادی نیاز دارند تا از مشکل خود دور شوند. او گفت: در نهایت، علت دقیق مرگ مت پری مهم نیست. زندگی او به دلیل اعتیاد حاد مانند میلیون‌ها آمریکایی دیگر کوتاه شد. به نظر من، او سخت جنگید و موفقیت‌هایی داشت و با جدیت سعی کرد به دیگرانی که همین بیماری را داشتند کمک کند. مرگ او را باید به نوعی مانند مرگی دانست که پس از ده‌ها سال مبارزه با سرطان رخ می‌دهد.


مرگ بازیگر مت پری در یک حمام جکوزی به دلیل مصرف بیش از حد ماده بیهوشی کتامین درگذشت. این موضوع باعث ترس و نگرانی در مراکز تزریق کتامین در لس‌آنجلس شده و بسیاری از بیماران قرار خود را لغو کرده‌اند. این حادثه به نوعی نشان داد که میزان مصرف کتامین توسط مت پری بسیار بیشتر از مقادیر معمول بوده است و برخلاف مصرف درمانی، به شکلی مرگبار انجام شده است. از سوی دیگر، بر اساس گزارش علوم درمانی قانونی، مصرف کتامین به تنهایی و در دوز مشخص باعث مرگ مت پری شده و مصرف این ماده به شکل‌های مختلف با درمان درد و افسردگی تفاوت دارد. به نظر می‌رسد این ماده می‌تواند با مصرف دیگر داروها و مواد افیونی از جمله بوپرنورفین تداخل داشته باشد که باعث مرگ مت پری شده است. از این‌رو، دلیل دقیق مرگ او اهمیت زیادی نداشته و زندگی او به دلیل اعتیاد حاد به مواد مخدر به طور ناگواری کوتاه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *