توجه ائتلاف‌های انتخاباتی به استفاده صحیح از عنوان نخبگان

ائتلاف‌های انتخاباتی درباره استفاده از عنوان نخبگان مراقبت کنند


بنیاد ملی نخبگان در پی استفاده برخی ائتلاف‌های انتخاباتی از عنوان “نخبگان”، بیانیه‌ای صادر کرده است. این بیانیه اهداف و فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان را تشریح می‌کند و در خصوص حفظ حقوق مادی و معنوی نخبگان تاکید می‌کند. همچنین، در صورت استفاده غیرقانونی از واژه “نخبگان” در ائتلاف‌های انتخاباتی، بنیاد ملی نخبگان حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد. بنیاد ملی نخبگان همچنین بر ایفای نقش موثر نخبگان در رأی‌گیری تاکید دارد و خواستار حضور موثر ایشان در همه‌ی عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از بنیاد ملی نخبگان، در پی استفاده برخی ائتلاف‌های انتخاباتی از عنوان «نخبگان»، بنیاد ملی نخبگان، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بنیاد ملّی نخبگان، دستگاهی حاکمیتی است که با هدف روابط حکومتی‌گذاری و برنامه‌ریزی در زمینه توسعه منابع انسانی برگزیده کشور با مأموریت برنامه‌ریزی در زمینه «نخبه‌شناسی»، «نخبه‌پروری»، «نخبه‌گزینی» و «نخبه‌گماری» فعالیت می‌کند.

در این مسیر، «سند راهبردی‌ کشور در امور نخبگان» مصوّب شورای عالی تحول اساسی فرهنگی، به عنوان میثاق ملی بنیاد ملّی نخبگان، سرلوحۀ برنامه‌ها و اقدامات بوده و بنیاد همه تلاش و تمرکز خود را برای اجرایی‌سازی این سند در دستور کار قرار داده است.

بر همین اساس و با توجه به اهداف خطیر بنیاد ملی نخبگان و تحقق بیانات رهبر معظم تحول اساسی در راستای شناسایی، حفظ و نگهداشت نخبگان و بکارگیری ایشان در حل مسائل اساسی کشور که بی‌شک به رشد و تعالی ایران عزیز منجر خواهد شد، این نهاد بر خود واجب می‌داند، در راستای حفظ حقوق مادی و معنوی نخبگان و استعدادهای‌برتر از هیچ کوششی فروگذار نکرده و همواره با نگاهی تیزبینانه در پیگیری امور مربوط همت گمارد.

از این‌رو و با توجه به نزدیک شدن به ایام رأی‌گیری و فعالیت احزاب، لازم به یادآوری است، در صورت استفاده غیرقانونی و بدون مجوز احزاب از واژه «نخبگان» در ائتلاف‌های انتخاباتی و … بنیاد ملی نخبگان حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد.

همچنین این نهاد ضمن آرزوی برگزاری انتخاباتی پر شور با مشارکت حداکثری ملت شریف کشورمان و ابراز امیدواری نسبت به فعالیت احزاب مختلف در رقابتی سالم و سازنده، بر ایفای نقش موثر نخبگان در رأی‌گیری تاکید دارد و خواستار حضور موثر ایشان در همه‌ی عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور است.


بنیاد ملی نخبگان در بیانیه‌ای که صادر کرده است، بخشی از فعالیت‌ها و اهداف خود را توضیح داده است. این نهاد با هدف روابط حکومتی‌گذاری و برنامه‌ریزی در زمینه توسعه منابع انسانی برگزیده کشور و تعامل با عناصر نخبه، فعالیت می‌کند. این نهاد، سند راهبردی کشور در امور نخبگان را به عنوان میثاق ملی خود تاکید کرده و برای اجرایی‌سازی آن تلاش می‌کند. بنیاد ملی نخبگان به دلیل اهداف خطیر، حفظ حقوق مادی و معنوی نخبگان و استعدادهای برتر، تلاش می‌کند تا همیشه مسائل مربوط به آن‌ها را پیگیری کند. این نهاد با همکاری حداکثری ملت و فعالیت احزاب مختلف در رأی‌گیری، بر اهمیت حضور موثر نخبگان در همه‌ی عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور تاکید می‌کند. این نهاد همچنین اعلام کرده است که در صورت استفاده غیرقانونی و بدون مجوز احزاب از واژه “نخبگان” در ائتلاف‌های انتخاباتی، حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *