شروع برنامه‌ی مبارزه با استفاده غیرمجاز از گاز از ابتدای ماه دی

آغاز طرح ضربتی مقابله با استفاده غیرمجاز گاز از ابتدای دی ماه


با توجه به پیشی گرفتن مصرف گاز بر ساخت و ساز در زمستان و حفظ پایداری شبکه در بخش خانگی و تجاری، سازماندهی مصرف برای مشترکین پرمصرف گاز اعمال شده است. در این راستا تدابیری در کارگروه حراست به منظور کاهش آسیب به صنایع و بخش نیروگاهی بررسی شده است و استفاده غیرمجاز از گاز در دستور کار قرار گرفته است. برای مقابله با مصارف غیرمجاز، طرح ضربتی مقابله با سارقین در دستور کار حراست و بخش‌های مربوطه قرار دارد. به افرادی که از گاز به صورت غیرقانونی استفاده می‌کنند یا اقدام به انشعاب‌گیری غیرمجاز می‌کنند، توصیه می‌شود که سریعاً با انجام اصلاحات لازم به اداره گاز منطقه خود مراجعه کرده و اقدامات لازم برای دریافت انشعاب گاز به صورت قانونی انجام دهند. طرح مقابله با مصارف غیرمجاز گاز تا قطع کامل انشعابات غیرمجاز ادامه خواهد داشت.

به گزارش دیجیاتور به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیداحمد طباطبایی، مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران در حاشیه بازدید از مرکز سازماندهی دیسپچینگ این شرکت، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: با توجه به پیشی گرفتن مصرف گاز بر ساخت و ساز در زمستان و حفظ پایداری شبکه در بخش خانگی و تجاری، سازماندهی مصرف برای مشترکین پرمصرف گاز اعمال شده است.

وی ادامه داد: از این رو، راهکارهایی که آسیب کمتری به صنایع و بخش نیروگاهی وارد می‌کند، در کارگروه مربوطه در حراست مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً استفاده غیرمجاز گاز به عنوان یکی از عوامل مؤثر در ناترازی این حامل مهم انرژی مورد توجه ویژه واقع شد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: در این راستا طرح ضربتی مقابله با مصارف غیرمجاز گاز به تمامی حراست‌های شرکت‌های گاز استانی ابلاغ و از ابتدای دی ماه، برخورد قاطع با سارقین مورد نظر در دستور کار حراست و سایر بخش‌های مربوطه، قرار گرفته است.

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران با اشاره به مقررات مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از منابع آبی، برق و گاز مصوب ۱۳۹۶ بیان کرد: مقررات‌گذار، مجازات‌های متعددی را برای متخلفین در نظر گرفته است؛ از این رو، به هموطنانی که با عدم اطلاع کافی از قوانین، مبادرت به استفاده غیرقانونی از گاز و یا اقدام به انشعاب‌گیری غیرمجاز گاز کرده‌اند، توصیه می‌کنیم سریعاً نسبت به انجام اصلاحات لازم، اقدام و با مراجعه به اداره گاز منطقه خود، نسبت به تشکیل پرونده دریافت انشعاب و ایجاد اشتراک گاز به صورت دائم یا موقت اقدام کنند.

طباطبایی در پایان، ضمن تشکر از دستگاه قضائی و فرماندهی کل انتظامی در راستای همکاری با حراست شرکت ملی گاز ایران در طرح مذکور، خاطرنشان ساخت: این طرح تا قطع کامل انشعابات غیرمجاز گاز و اعلام پایان این پدیده، در سراسر کشور با قوت ادامه خواهد داشت.


نتیجه‌گیری این متن این است که در زمستان و به منظور حفظ پایداری شبکه گاز در بخش خانگی و تجاری، سازماندهی مصرف برای مشترکین پرمصرف گاز اعمال شده است. همچنین، برای مقابله با مصارف غیرمجاز گاز نیز طرح ضربتی در حراست های شرکت های گاز استانی اجرا شده و از قوانین و مجازات های متعددی برای متخلفین استفاده می‌شود. همچنین نسبت به اقدامات لازم برای تشکیل پرونده دریافت انشعاب و ایجاد اشتراک گاز به صورت قانونی توصیه شده است. این طرح تا قطع کامل انشعابات غیرمجاز گاز و اعلام پایان این پدیده، در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *