جنازه هنرمند نقاش و مجسمه ساز ایرج تنظیفی برگزار می‌شود

پیکر ایرج تنظیفی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز تشییع می‌شود


پریس تنظیفی، فرزند ایرج تنظیفی، اعلام کرد که مراسم تشییع پیکر استاد ایرج تنظیفی، هنرمند برجسته ایرانی، بامداد دوشنبه ۲۳ بهمن با حضور هنرمندان و اعضای انجمن‌های هنری برگزار خواهد شد. استاد تنظیفی که در سن ۸۵ سالگی درگذشته بود، از مشهورترین نقاشان و مجسمه‌سازان ایران بود و از موسسه آموزش عالی تهران فارغ‌التحصیل شده بود. آثار او در زمینه نقاشی و مجسمه‌سازی، شهرت جهانی دارد و به ویژه با ایجاد مجسمه‌های مدرن با هویت ایرانی شناخته می‌شود.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی خانه هنرمندان ایران، پریس تنظیفی فرزند ایرج تنظیفی عنوان کرد: پیکر استاد ایرج تنظیفی، دوشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۹ صبح با حضور هنرمندان و اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران و انجمن مجسمه‌سازان ایران از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع و سپس در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

تنظیفی متولد ۱۳۱۷ گرگان و تحصیل‌کرده دانشکده هنرهای زیبای موسسه آموزش عالی تهران بود که جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ چشم از جهان فروبست.

نقاشی‌های زنده‌یاد ایرج تنظیفی به صورت نقش برجسته روی تخته و مجسمه‌هایش اوج مکتب سقاخانه است. او با فراگیری آثار خلاقانه مسگری ایرانی، مجسمه‌های مدرن با هویت ایرانی خلق کرد که باعث شهرت جهانی او شد.


پیکر استاد ایرج تنظیفی روز دوشنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور هنرمندان و اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران و انجمن مجسمه‌سازان ایران از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع و سپس در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود. او متولد ۱۳۱۷ گرگان بود و تحصیل‌کرده دانشکده هنرهای زیبای موسسه آموزش عالی تهران بود که در مطالعات تاریخی ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ درگذشت. نقاشی‌های زنده‌یاد ایرج تنظیفی به صورت نقش برجسته روی تخته و مجسمه‌هایش اوج مکتب سقاخانه است و با فراگیری آثار خلاقانه مسگری ایرانی، مجسمه‌های مدرن با هویت ایرانی خلق کرده و باعث شهرت جهانی او شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *