تکنولوژی AI جای کارمندان گوگل را می‌گیرد

هوش مصنوعی جای کارمندان گوگل را می گیرد


گوگل قرار است بخشی از کارکنان خود را که شغل آن‌ها توسط ابزارهای AI شرکت خودکار شده است، اخراج کند و یا آن‌ها را در منصب دیگری به کار بگیرد. برنامه های این شرکت نشان می دهد که کارکنان را از طریق اخراج‌های احتمالی با انتصاب مجدد در واحد فروش مشتریان بزرگ خود ادغام خواهد کرد. این اقدام در حالی صورت می گیرد که گوگل با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشینی، به رشد خرید آگهی در موتور جستجو و دیگر سرویس هایش توسط مشتریان کمک می کند. آلفابت نیز قبلاً تصمیم بر کاهش ۱۲ هزار نیروی انسانی خود را اعلام کرده است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز، شان داونی که بر فروش معرفی محصولات به مشتریان بزرگ در قاره آمریکا نظارت می کند در یک جلسه اعلام کرد: گوگل ظاهراً قصد دارد کارکنان بخش فروش خود را که شغل آن‌ها توسط ابزارهای AI جدید این شرکت خودکار شده است، اخراج کند یا اینکه آن‌ها را در منصب دیگری به کار بگیرد.

در این گزارش به نقل از شخصی مطلع از برنامه های گوگل آمده است که این شرکت قصد داشت کارکنان را از جمله از طریق اخراج‌های احتمالی با انتصاب مجدد کارمندان در واحد فروش مشتریان بزرگ خود که بر روابط با تبلیغ‌کنندگان بزرگ نظارت می‌کنند، ادغام کند.

خبر تغییرات سازمانی برنامه ریزی شده در حالی منتشر شده که گوگل بیش از پیش روی تکنیک های یادگیری ماشینی اتکا می کند تا به رشد خرید آگهی در موتور جستجو، یوتیوب و دیگر سرویس هایش توسط مشتریان کمک کند.

آلفابت در ژانویه ۲۰۲۳ میلادی تصمیم خود برای کاهش ۱۲ هزار نیروی انسانی در سراسر جهان را اعلام کرد. این تعداد معادل ۶ درصد نیروی کار شرکت در سراسر جهان است. در اوایل ماه ژوئن ۲۰۲۳ میلادی نیز گوگل هنگام ادغام تیم معرفی محصولات برنامه تلفن همراه ویز با بخش فناوری گوگل ادز خود، بخشی از کارمندان این اپ را اخراج کرد.


گوگل قصد دارد کارکنان بخش فروش خود را که توسط ابزارهای AI خودکار شده است، اخراج کند یا آن‌ها را در منصب دیگری به کار بگیرد. گزارش حاکی از این است که گوگل قصد دارد با اخراج و مجدد انتصاب کارکنان، واحد فروش مشتریان بزرگ خود را دگرگون کند. گوگل در تکنیک های یادگیری ماشینی سرمایه گذاری کرده و با استفاده از آن تلاش می کند تا رشد خرید آگهی در موتور جستجو، یوتیوب و دیگر سرویس هایش را از طریق کمک مشتریان ایجاد کند. الفابت در ژانویه ۲۰۲۳ تصمیم گرفت که ۱۲ هزار نیروی انسانی خود را در سراسر جهان کاهش دهد و در اوایل ماه ژوئن ۲۰۲۳ نیز بخشی از کارمندان برنامه تلفن همراه ویز را که با بخش فناوری گوگل ادز ادغام شده بود، اخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *