معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ نام تجاری گویا برای «جامعه برف» به دست آمده است

معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ ۱۲ جایزه گویا برای «جامعه برف»


اثر سینمایی «جامعه برف» از نتفلیکس، برنده بهترین اثر سینمایی و کارگردانی برای جی.ای. بایونا در مراسم جوایز گویا آکادمی اسپانیا شد. این اثر سینمایی با ۱۳ نامزدی، سایر اثر سینمایی‌های ارزشمندی را که نمایانگر کیفیت و تنوع بالای ساخت و ساز اثر سینمایی اسپانیا بودند، شکست داد. «جامعه برف» علاوه بر برنده شدن در دو بخش اسکار آمریکا، در جوایز فنی گویا نیز جایزه‌های متعددی از جمله بهترین اثر سینمایی برداری، تدوین و جلوه‌های ویژه را اخذ کرده است. این موفقیت نشان دهنده توانایی فنی فیلمسازان اسپانیایی در رقابت با هالیوود است.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ورایتی، «جامعه برف» نتفلیکس برنده بهترین اثر سینمایی و کارگردانی برای جی.ای. بایونا در سی و هشتمین مراسم جوایز گویا آکادمی اسپانیا شد که شب پیش (شنبه) برگزار شد.

این اثر سینمایی که ۱۳ نامزدی این جوایز را کسب کرده بود، موفق شد تا اثر سینمایی‌های باارزش دیگری را که نشان دهنده کیفیت و تنوع بالای ساخت و ساز اثر سینمایی فعلی اسپانیا است و در فهرست نامزدها جای داشتند شکست دهد. «۲۰۰۰۰ گونه زنبور عسل» ساخته استیبالیس اورسولا سولاگورن با ۱۵ نامزدی، روایت خیالی عاشقانه دیوید تروبا با عنوان «جوک‌ها و سیگارها»، «یک عشق» ایزابل کوشت و «چشم‌هایت را ببند» ویکتور اریس دیگر اثر سینمایی‌های این فهرست بودند.

حتی پس از اینکه بایونا به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد، باز هم یک تعلیق واقعی وجود داشت که آیا او برنده بهترین اثر سینمایی نیز خواهد شد؟ این در حالی بود که جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی به «رویاهای رباتی» رسید و «جوک‌ها و سیگارها» جایزه بهترین بازیگر مرد را برای دیوید ورداگر دریافت کرد.

«جامعه برف» که داستانی واقعی از تلاش بازماندگان سقوط هواپیما برای بقا و نامزد دریافت ۲ جایزه اسکار آمریکا در بخش اثر سینمایی بلند بین‌المللی و چهره‌پردازی و آرایش مو است، جوایز فنی گویا از جمله بهترین اثر سینمایی‌برداری، تدوین، جلوه‌های ویژه، لباس و چهره‌پردازی را هم به خود اختصاص داد. این نکته نشان می‌دهد فیلمی که از نظر فنی عالی ساخته شده این موفقیت را توسط تکنسین‌های غیرهالیوودی و اغلب اسپانیایی کسب کرده است.

اثر سینمایی‌های اسپانیایی اکنون در جشنواره های مختلف برنده جوایز زیادی می شوند. «۲۰۰۰۰ گونه زنبور عسل» که سال پیش در برلین جایزه برد نیز روز پیش ۳ جایزه از جمله بهترین کارگردانی اول، فیلمنامه اصلی و بازیگر نقش مکمل زن برای آنا گاباراین را از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن به مالنا آلتریو برای «چیزی درباره اتفاق است» و بهترین بازیگر مرد مکمل هم به خوزه کورونادو برای «چشم‌هایت را ببند» اهدا شد.

«رویاهای روباتی» پابلو برگر که نامزدی اسکار را کسب کرده، در مراسم گویا جایزه بهترین انیمیشن را از آن خود کرد و برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی هم شد.

سیگورنی ویور نیز برنده جایزه بین‌المللی گویا شد و گفت: کشور شما شاهکارهای بسیار جسورانه، ناراحت کننده و فراموش نشدنی ساخت و ساز کرده است. وقتی به سینمای اسپانیا فکر می‌کنم، به هنر هفتم فکر می‌کنم نه ژانرها.

در این مراسم همچنین خوان مارینه، فیلمبردار ۱۰۳ ساله اسپانیایی که کارش را از سال ۱۹۴۳ شروع کرده با جایزه افتخاری گویا ۲۰۲۴ تجلیل شد.

در تجلیل از سینمای اسپانیایی و اسپانیایی زبان، پنه لوپه کروز و پدرو آلمادوار روی صحنه بیست و پنجمین سالگرد «همه چیز درباره مادرم» را جشن گرفتند.

پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا نیز که هنر هفتم و تلویزیون را به عنوان بخش رشد در اسپانیا در اولویت قرار داده است و از آن با کمک مالی ۱.۶ میلیارد یورویی حمایت می‌کند، از حاضران در مراسم بود.

پدرو آلمادوار با اهدای جایزه بهترین اثر سینمایی، در پاسخ به اظهارات چند ساعت قبل نایب رییس حزب راست افراطی اسپانیا گفت فیلمسازان اسپانیایی «سئوریتو» (استادان جوان) هستند. ما خیلی بیشتر از آنچه دریافت می‌کنیم با پرداخت وجوه دولتی و تامین اجتماعی برمی‌گردانیم و همچنین هزاران شغل ایجاد می‌کنیم.


با انتخاب “جامعه برف” به عنوان بهترین اثر سینمایی و کارگردانی برای جی.ای. بایونا، مشخص شد که این اثر سینمایی موفق شده است تا اثر سینمایی‌های باارزش دیگری را که نشان دهنده کیفیت و تنوع بالای ساخت و ساز اثر سینمایی فعلی اسپانیا است و در فهرست نامزدها جای داشتند شکست دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *