حل موقت مشکل ورود فرش دستباف

مشکل ورود موقت فرش دستباف حل شد


تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص اضافه شدن بند “ت” به ماده 75 آئین نامه اجرایی مقررات امور گمرکی اعلام شد. این بند مربوط به ورود موقت فرش دستباف و سایر بافته‌های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری و عرضه در نمایشگاه است. این تصویب نامه این امکان را فراهم کرده که به جای اخذ تضمین مالی، تعهد کتبی برای وارد کردن این محصولات ایرانی ارائه شود. این تغییرات به منظور ترویج کسب و کار فعالان فرش دستباف و جلوگیری از مهاجرت نیروهای ماهر به کشورهای همسایه صورت گرفته است و تصویب آن توسط هیأت وزیران در مطالعات تاریخی ۱۸ بهمن ماه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص الحاق متنی به عنوان بند ت به ماده ۷۵ آئین نامه اجرایی مقررات امور گمرکی ابلاغ شد.

ماده ٧٥: در موارد زیر به جای اخذ تضمین به اخذ تعهد کتبی اکتفا می‌شود:

بند ت الحاقی: ورود موقت فرش دستبافت و سایر بافته‌های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری و عرضه در نمایشگاه.

گفتنی است، تاکنون برای وارد کردن فرش نیاز به ارائه تضمین ریالی و دلاری بود، اما از این پس این امر با اخذ تعهد کتبی امکان پذیر شد.

محمدرضا زارع برزشی در این رابطه گفته است: پس از درخواست‌های مکرر بخش خصوصی و پیگیری این مرکز در راستای رونق فضای کسب و کار فعالان فرش دستباف، جلوگیری از مهاجرت نیروهای ماهر به کشورهای همسایه و افزایش درآمد ارزی از طریق فراهم کردن فضای مناسب در بخش‌های ارائه خدمات به فرش دستباف به عنوان یک کالای با ارزش غیر نفتی، با نظر مساعد وزیر تولیدی، استخراج معدنی و بازرگانی با ارائه پیشنهاد اصلاح ماده ۷۵ آئین نامه اجرایی مقررات امور گمرکی، هیئت وزیران در مطالعات تاریخی ۱۸ بهمن ماه مصوبه‌ای در رابطه با ورود موقت فرش دستباف و سایر بافته‌های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری، و عرضه در نمایشگاه تصویب کرد.


تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص الحاق متنی به عنوان بند ماده ٧٥ ابلاغ شد. این امر با اخذ تعهد کتبی امکان پذیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *