فرهاد جم به عنوان مجری مسابقه در شبکه افق انتخاب شد / ما جناح‌بندی سیاسی نداریم.

فرهاد جم مجری مسابقه شبکه افق شد/ جناح‌بندی سیاسی نداریم


متنهای درباره تغییرات مجری و رویکرد برنامه مسابقه «رخداد» و نحوه تهیه و ساخت و ساز برنامه است. میر وهاب الدین عالمی، تهیه کننده برنامه، اعلام کرده است که تغییر مجری برنامه به فرهاد جم برگزار شده و تغییرات اعضای تیم نیز به دلیل مشغله تیم قبلی انجام شده است. وی همچنین اظهار داشته که مسابقه دارای محوریت تاریخی-سیاسی است و رویکرد برنامه بر اساس سوالات انتخاباتی به دلیل نزدیکی زمانی رأی‌گیری پارلمان و مجلس خبرگان رهبری در پیش رو مردم است.

میر وهاب الدین عالمی تهیه کننده مسابقه «رخداد ۳» درباره این برنامه و تغییر مجری آن در فصل جدید به خبرنگار دیجیاتور بیان کرد: تاکنون ۲ مجری مختلف در مسابقه «رخداد» شامل محمدرضا شهبازی و محسن قره شیخ لو اجرای برنامه را برعهده داشتند و در حال حاضر هم فرهاد جم به عنوان مجری برنامه مسابقه تلویزیونی «رخداد» در حال اجرای این برنامه است.

عالمی ادامه داد: طبیعتاً زمانی که گروه ساخت و ساز برنامه ساز تغییر می‌کنند، تیم عوامل برنامه نیز تغییراتی خواهند داشت، این تغییرات به دلیل مشغله تیم قبلی مسابقه بود که امکان اجرای این پروژه در فصل جدید برایشان مهیا نبود. به همین دلیل در سری جدید، ما در خدمت مردم هستیم و امیدواریم برنامه همچون سری‌های قبل با استقبال مردم روبه‌رو شود.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» درباره رویکرد برنامه که در برخی قسمت ها نگاهی یک جانبه گر داشته است، توضیح داد: در سری جدید برنامه، سوالات یک جانبه کار نشده است، روابط حکومتی کلی برنامه «رخداد» تمرکز بر تحول سیاسی ایران است و اگر بخواهیم تقسیم بندی کنیم رویکرد ما علیه گروه هایی است که مخالف تحول سیاسی هستند و عده ای که هم عقیده و موافق جمهوری اسلامی ایران هستند نیز برنامه با آنها همسو است.

وی افزود: در این برنامه سعی شده است جناح بندی سیاسی صورت نگیرد و سوالات برنامه بر اساس اسناد و مدارک تاریخی و حول تحول سیاسی طرح می‌شود. برخی مدعی بودند که رویکرد برنامه سیاسی بوده است اما من معتقدم این برنامه هیچ رویکرد سیاسی جناحی در پیش نداشته و نخواهد داشت؛ برای ما جناح الف یا ب فرقی نمی‌کند.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» با اشاره به قسمت‌های ضبط شده برنامه، گفت: این مسابقه با ۵۷ قسمت روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود، تقریباً هر قسمت از این برنامه ۵۵ دقیقه از کنداکتور افق سیما را به خود اختصاص داده است.

عالمی با اشاره به چرایی انتخاب فرهاد جم برای اجرای این برنامه، بیان کرد: گزینه انتخاب فرهاد جم به عنوان مجری این سری از مسابقه «رخداد» از همان ابتدا بنا بر تاکید بنده و کارگردان و سایر دوستان برنامه شکل گرفت. با توجه به اینکه آقای جم علاوه بر سابقه بازیگری، در برنامه هایی با محوریت مسابقه سابقه فعالیت و اجرای درخشانی دارد، اجرای او دقیقاً مطابق همان چیزی است که مد نظر ما بود چون به دنبال ایجاد فضایی جذاب در برنامه هستیم.

تهیه کننده مسابقه «رخداد» درباره محوریت برنامه و تغییرات ایجاد شده، توضیح داد: این برنامه یک مسابقه تاریخی- سیاسی است و محوریت سوالات ما مطالعات تاریخی معاصر است که روی مقطع زمانی پس از پیروزی تحول سیاسی تا به این لحظه تمرکز دارد. انتخاب داوطلبان شرکت کننده در مسابقه بر اساس این نکته بود که تا حدی با یکدیگر آشنایی داشته باشند و سعی کردیم از فرم کلاسیک معمول مسابقات تلویزیونی خارج شده و فضایی نزدیک و صمیمی ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن رأی‌گیری گفت: با توجه به اینکه در ۱۱ اسفند ماه سال جاری رأی‌گیری پارلمان و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم، رویکرد برنامه بر اساس سوالات انتخاباتی است و محوریت مطالعات تاریخی معاصر با رأی‌گیری، محور اصلی برنامه است. شاید ما هم بتوانیم قدم کوچکی در بحث مشارکت در رأی‌گیری برداریم تا با اطلاع رسانی دقیق اهمیت رای هر نفر را برای مردم تبیین کنیم و رأی‌گیری مطلوب و خوبی را داشته باشیم.


مجری قبلی برنامه “رخداد” تغییر کرد. تغییرات برنامه به دلیل مشغله تیم قبلی بود که امکان اجرای این پروژه در فصل جدید برایشان مهیا نبود. برنامه “رخداد” بر اساس مطالعات تاریخی معاصر و رأی‌گیری است و ما در خدمت مردم هستیم تا با اطلاع رسانی دقیق اهمیت رای هر نفر را برای مردم تبیین کنیم و رأی‌گیری مطلوب و خوبی را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *