طرح تشدید بازرسی و نظارت بر فروشگاه‌ها ابلاغ شد

طرح تشدید بازرسی و نظارت بر اصناف ابلاغ شد


معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، وضعیت تأمین تمام اقلام مورد نیاز به ویژه کالاهای اساسی و محصولات پر تقاضا در ایام شب عید و ماه مبارک رمضان را مطلوب اعلام کرده است. تاکید شده است که این دستورالعمل به منظور تأمین آرامش و ثبات نسبی بازار و جلوگیری از التهاب کاذب قیمت‌ها و نگرانی‌های احتمالی مردم درباره تهیه و تأمین مایحتاج عمومی است. طبق این دستورالعمل، بازرسی‌ها از خدمات نوروزی، کالاهای مورد نیاز نوروز و اقلام مرتبط با ماه مبارک رمضان و نظارت دقیق بر مراکز تأمین و توزیع و نگهداری کالا شامل مواردی از قبیل میزان موجودی کالا، نظارت بر ساعات فعالیت نانوایی‌ها و رعایت نرخ مصوب کالا و خدمات خواهد بود.

به گزارش دیجیاتور، معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، وضعیت تأمین تمام اقلام مورد نیاز به ویژه کالاهای اساسی و محصولات پر تقاضا در ایام شب عید و ماه مبارک رمضان را مطلوب اعلام کرد.

این معاونت همچنین، به منظور تأمین آرامش و ثبات نسبی بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم در ایام پایانی سال جاری، ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ و همچنین جلوگیری از التهاب کاذب قیمت‌ها و پیشگیری از نگرانی‌های احتمالی مردم در خصوص تهیه و تأمین مایحتاج عمومی، این دستورالعمل را ابلاغ کرد.

طبق این دستورالعمل، بازرسی‌ها مشمول بازرسی از خدمات نوروزی (از جمله خشکشویی و قالیشویی‌ها، ترانزیت، اماکن تفریحی و فرهنگی، اماکن زیارتی و سیاحتی، هتل داری و مسافرت و توریسم، محل غذاخوری‌ها، خدمات مرتبط با خبازی)، بازرسی از کالاهای مورد نیاز نوروز (نظیر میوه و تره بار، شیرینیجات، آجیل، خشکبار، پوشاک، کیف و کفش، مواد پروتئینی و …) و بازرسی از اقلام مرتبط با ماه مبارک رمضان (مانند مواد پروتئینی و لبنیات، قند و شکر، خرما، نان، خواروبار و شیرینی‌های مصرفی از قبیل زولبیا و بامیه، آش و حلیم و …)، نظارت دقیق بر مراکز تأمین و توزیع و نگهداری کالا (انبارها و سردخانه‌ها) خواهد بود.

بخشی از این نظارت‌ها به موضوع میزان موجودی کالا، نظارت بر ساعات فعالیت نانوایی‌ها و مراکز تهیه غذا، رعایت نرخ مصوب کالا و خدمات خواهد بود.


معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران وضعیت تأمین تمام اقلام مورد نیاز به ویژه کالاهای اساسی و محصولات پر تقاضا در ایام شب عید و ماه مبارک رمضان را مطلوب اعلام کرد. این دستورالعمل شامل بازرسی‌ها از خدمات نوروزی، بازرسی از کالاهای مورد نیاز نوروز و بازرسی از اقلام مرتبط با ماه مبارک رمضان، نظارت دقیق بر مراکز تأمین و توزیع و نگهداری کالا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *