متن بهینه‌شده: “سرای آذریزدی” تبدیل به خانه‌ی نوشتار خلاقانه کودکان و نوجوان ایران شد.

«سرای آذریزدی» خانه ادبیات کودک و نوجوان ایران شد


مدیر مؤسسه خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران اظهار کرد که رسالت سرای آذریزدی حفظ و حراست از گنجینه های ارزشمند فرهنگی و هنری است، همچنین اهداف این خانه شامل ارتقای نوشتار خلاقانه و آثار خلاقانه در حوزه کودک و نوجوان و اشاعه نوشتار خلاقانه فولکور در ایران است. خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران قصد دارد با تدوین برنامه های نوین فعالیت کند و تمام فعالان کودک و نوجوان را برای همراهی و مشارکت در خانه دعوت کند. این خانه برای عضویت به شکل سنتی رسمی نخواهد داشت. این خانه مقر والدین و فرزندان ایران زمین است و هدف آن ایجاد آرامش و آرامش است. در آیین افتتاح خانه، قالیچه ای به نام “فرش آرامش” توسط ۵۰ هزار نفر بافت شد که هدف آن مخابره پیام آرامش و آرامش به دنیا بود. در این آیین، فرهیختگانی اعلام کردند که با گره هایی بر روی فرش آرامش پیام آرامش و امنیت را از شهر جهانی یزد به جهانیان منتقل می کنند.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، مژگان محمدیان، مدیر مؤسسه خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسالت سرای آذریزدی حفظ و حراست از گنجینه های ارزشمند فرهنگی و هنری همراه با انجام اقدامات علمی، پژوهشی و اجرایی است.

محمدیان از دیگر اهداف خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران را ارتقای نوشتار خلاقانه و آثار خلاقانه در حوزه تخصصی کودک و نوجوان و نیز حفظ و اشاعه نوشتار خلاقانه فولکور در ایران برشمرد.

وی بیان کرد: این خانه قصد دارد به دور از فعالیت های تکراری و موازی به تدوین برنامه های نوین بپردازد.

مدیر موسسه خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران یادآور شد: سرای آذریزدی فراخوانی برای عضویت به شکل سنتی نخواهد داشت اما از تمام فعالان کودک و نوجوان که اعضای واقعی این خانه هستند، برای همراهی و مشارکت دعوت می کند.

محمدیان ادامه داد: این خانه، مقر والدین و فرزندان ایران زمین است و قرار است جایی باشد که در آن به آرامش و آرامش برسیم و بزرگ و بزرگ‌تر شویم.

گفتنی است؛ در آیین افتتاح خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران، طرحی به نام «فرش آرامش» یعنی بافت قالیچه توسط ۵۰ هزار انسان، با هدف مخابره پیام آرامش و آرامش به دنیا، اجرا شد.

محمود رهبران، محمود الهام بخش، مستانه فکور، حسین مسرت، اسدالله شکرانه، علیرضا احرامیان‌پور، محمد صادقی رنجبر، مژگان ملک زاده، ایمان محمدآبادی، امین خسروی و محیا کمالیان کودک هنرمند یزدی از مهمانان و فرهیختگانی بودند که همزمان با آیین افتتاح سرای آذریزدی، با گره هایی بر فرش آرامش پیام آرامش، امنیت و آرامش طلبی را از شهر جهانی یزد به جهانیان اعلام کردند.


سرای آذریزدی دارای رسالت حفظ و حراست از گنجینه های ارزشمند فرهنگی و هنری است. اهداف خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان ایران شامل ارتقای نوشتار خلاقانه و آثار خلاقانه در حوزه تخصصی کودک و نوجوان و حفظ و اشاعه نوشتار خلاقانه فولکلور در ایران می‌باشد. خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان با تدوین برنامه‌های نوین فعالیت می‌کند. همه فعالان کودک و نوجوان دعوت شده‌اند تا در این خانه همراهی کنند. این خانه به آرامش و آرامش میان والدین و فرزندان ایرانی می‌پردازد. در آیین افتتاح خانه نوشتار خلاقانه کودک و نوجوان، طرحی به نام “فرش آرامش” با هدف مخابره پیام آرامش و آرامش به دنیا اجرا شد. مجموعه‌ای از هنرمندان و فرهیختگان در این آیین حضور داشتند و با برافراشتن گره‌ها بر روی فرش آرامش پیام آرامش و آرامش را از شهر یزد به دنیا اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *