ساخت و ساز ثروت با استفاده از کدام توکن ها در سال 2024؟

در سال ۲۰۲۳، تولیدی کریپتو با فشارهای مالی و محدودیت‌های نهادهای نظارتی روبه‌رو بود. این امر باعث تحت‌تاثیر قرار گرفتن ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، Ethereum، ریپل، و دوج کوین شد. همچنین نگرانی‌ها برای سال ۲۰۲۴ همچنان باقی است و برخی کارشناسان معتقدند که فشارهای نهادهای رسمی مالی ممکن است باعث کاهش ارزش دارایی‌های دیجیتال شود. اما برخی نمودارها و اخبار بنیادی نشان می دهند که برخی از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، تون کوین، کاردانو، سولانا و ریپل، ممکن است در سال ۲۰۲۴ به نرخ‌های قابل توجهی صعود کنند. این ارزها از نظر تحلیلگران و کارشناسان، پتانسیل‌های خوبی برای صعود در آینده دارند.

سال ۲۰۲۳ برای تولیدی کریپتو سال پر از چالش و سختی بود. از بیت کوین گرفته تا Ethereum یا ریپل و دوج کوین هر کدام به نوعی تحت تاثیر اتفاقات و حاشیه های سال ۲۰۲۳ قرار گرفتند. وضعیت ناپایدار دانش مالی جهانی بعد از همه گیری کرونا و شدیدتر شدن محدودیت های اعمال شده توسط نهاد های نظارتی هر کدوم به نوعی بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر خاص خودش را داشت.

برخی از کارشناسان معتقدند در سال ۲۰۲۴ ممکن است فشارهای مطرح شده توسط نهاد های رسمی مالی  بیشتر شده و دارایی های دیجیتال نیز دوباره با کاهش ارزش مواجه شوند. با این حال بررسی نمودار و اخبار بنیادی برخی از ارزهای دیجیتال به ما نشان می دهند که این ارزها برای سال ۲۰۲۴ چشم انداز صعودی قابل ملاحظه ای را  دارند. در ادامه به بعضی از ارزهای پر پتانسیل این بازار در سال ۲۰۲۴ اشاره خواهیم کرد.  

۱. بیت کوین (BTC) 

۲. تون کوین (ارز دیجیتال تلگرام)

ابتدا ایده ی طراحی و توسعه ی تون کوین (TONCOIN) توسط پاول دوروف بنیانگذار و موسس تلگرام مطرح شد اما در ادامه چند توسعه دهنده کار طراحی و انتشار آن را در دست گرفتند. تون کوین یک بستر نرم‌افزاری آنلاین غیر متمرکز است که بر مبنای مقیاس پذیری و همکاری در حوزه ی زنجیره بلوک کار میکند. این ارز دیجیتال همچنین می تواند به عنوان یک سیستم پرداخت عمل کند. یکی دیگر از ویژگی های  تون کوین توانایی پردازش یک میلیون تراکنش در ثانیه می باشد.

از ویژگی های بسیار مهم این پروژه می توان به استفاده از فناوری اشتراک گذاری داده اشاره داشت. با کمک این فناوری امکان تقسیم بندی یک پایگاه داده‌ی بزرگ بر بستر تعداد زیادی پایگاه کوچکتر فراهم می شود. بنابراین توسعه دهندگان کنترل تمام این اطلاعات را ساده سازی کرده تا امنیت و اعتبار آن ها را بالا ببرند. بر اساس پیش بینی Techopedia، تون کوین می تواند در سال ۲۰۲۴ با ۶۷.۲ درصد سود، محدوده ی ۴.۱۰ دلار را لمس کند.

۳. کاردانو (ADA)

کاردانو یک بستر نرم‌افزاری خاص بر اساس مکانیزم اثبات سهام (PoS) می باشد. این بستر نرم‌افزاری بیشتر برای ساخت و ساز برنامه تلفن همراه های غیر متمرکز بر مبنای قرارداد های هوشمند کاربرد دارد. برای پشتیبانی از اکوسیستم پروژه، تیم کاردانو توکن آدا (ADA) را توسعه داد. در حال حاضر شما می توانید برای خرید ADA به  تمام صرافی های آنلاین ارز دیجیتال مراجعه کنید و از این ارز به عنوان سیستم پرداخت استفاده کنید. 

نوامبر سال ۲۰۲۳ تحلیل گر معروف علی مارتینز پیش بینی کرد که در سال ۲۰۲۴، ارز دیجیتال آدا پتانسیل رشد و لمس بالاترین سقف ثبت شده را دارد. این تحلیلگر معروف بر این باور است که در عرض ۶ ماه آینده آدا توانایی لمس ناحیه ی ۰.۹۰ دلار را خواهد داشت. دلیل اصلی این ادعا را میتوان رشد فوق العاده ی سرمایه گذاری برنامه تلفن همراه های غیر متمرکز بر بستر نرم‌افزاری کاردانو دانست. میزان سرمایه های قفل شده در شبکه ی کاردانو از ۵۰ میلیارد دلار به ۲۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

۴. سولانا (SOL)

سولانا با ارائه یک بستر مناسب، از راه حل‌ها و پیشرفت های صورت گرفته در حوزه ی دیفای حمایت میکند. همچنین سولانا فضای مناسب برای برنامه تلفن همراه های غیر متمرکز و قرار داد های هوشمند را نیز فراهم کرده است. با توجه به این ویژگی هایی که گفته شد، توسعه دهندگان می توانند شبکه های خود را بدون به خطر انداختن اطلاعت آن ها و با سرعت بالایی طراحی و ساخت و ساز کنند. یکی از بهترین ویژگی های سولانا استفاده از آن در قالب یک سیستم پرداخت و یا ایجاد درآمد از استکینگ می باشد.

نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ سولانا با ثبت یک رکورد بسیار جذاب از قیمت ۱۸.۹۰ دلار تا محدوده ی ۵۵.۰۶ دلار بالا رفت. نوامبر ۲۰۲۳  سولانا جز ۵ ارز برتر بازار  بر اساس ثبت بالاترین نرخ سوددهی در بازار کریپتوکارنسی معرفی شد. علی رغم مشکلات فنی که سوالانا با آن ها دست و پنجه نرم کرده است اما این ارز پتانسیل بازگشت دوباره به روزهای اوج در سال ۲۰۲۴ را دارد.

۵. ریپل (XRP)

XRP یک توکن جذاب و محصول گروه ریپل است که به منظور ساخت یک سیستم پرداخت جهانی با قابلیت انتقال دارایی ارزان و سریع طراحی شد. تغییرات قیمتی توکن ریپل در سال گذشته تحت تاثیر رای دادگاه ریپل و سازمان بازار سهام و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قرار داشت. در آخر اما دادگاه، ریپل را به عنوان اوراق بهادار شناسایی نکرد.  به هر حال ریپل نوسانات ذاتی بازار و نوسانات مربوط به خود را تجربه کرده است و در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از پایین تر از بالاترین  سقف ثبت شده ی خود معامله می شود.امروز تنها عاملی که می تواند قیمت ریپل را تحت تاثیر قرار دهد، نتایج دادگاه با SEC می باشد. با توجه به اینکه ریپل در این مدت نتوانسته سقف های جدیدی ثبت کند نمی توان انتظار رشد خاصی هم از آن داشت. برخی از ویژگی های ریپل عبارتند از:

 ۱- ریپل تنها کمپانی است که موفق به شکست SEC در دادگاه شده است.

 ۲- برای استفاده ی سازمانی، تجاری و خصوصی طراحی شده است.

 ۳- ریپل توانایی پردازش  ۱۵۰۰ تراکنش ثانیه را دارد. این به معنای مقیاس پذیری بالای ریپل نسبت به ارز های دیجیتال دیگر است.

یک تحلیل گر با نام مستعار EGRAG CRYPTO  با بیان یک احتمال بسیار عجیب و غیر قابل باور معتقد است که با توجه به بسته شدن دو کندل صعودی ماهانه در نمودار ریپل، این ارز میتواند روند صعودی جدیدی را شروع کند. او حتی مدعی است که ریپل توانایی رشد تا ناحیه ۱۰ دلار و بعد از آن شاید در نوامبر ۲۰۲۴ تا ناحیه ی ۵۰ دلار را نیز دارد.

حرف آخر

در صورتی که مقررات گذاران و سازمان های رسمی فشار خود به بازار کریپتوکارنسی را کمتر کنند، توکن های معرفی شده میتوانند رشد قابل توجهی را رقم بزنند. با این حال قبل از ورود به معاملات ارزهای دیجیتال حتما ریسک های سرمایه گذاری در این بازار را درک کنید. بار بررسی مناطق مهم تکنیکالی  ارزهای دیجیتال معرفی شده چشم انداز صعودی مناسبی برای ۲۰۲۴ داشته باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *