عدالت‌خواهان حقوق مجروحان جامعه، عنوان خبرنگاران هستند.

خبرنگاران از اقشار مظلوم جامعه هستند


در این متن، سید محمد آقامیری، استاندار قم، در جلسه‌ای با منتخبان هیات مدیران خانه مطبوعات استان قم حضور داشته و به اعضای دوره جدید تبریک گفته است. او مشارکت ۸۵ درصدی خبرنگاران در رأی‌گیری خانه مطبوعات استان قم را تحسین کرده و مسوولیت سنگینی را بر دوش منتخبین قرار داده است. استاندار قم بیان کرده است که خبرنگاران از اقشار مظلوم جامعه هستند و همواره در تلاشند تا مشکلات مردم را احصا، مطالبه گری و پیگیری کنند. اما بسیاری از این تلاش‌ها برای خود خبرنگاران حاصلی ندارد و این افراد هم اکنون با مشکلاتی روبرو هستند. آقامیری افزوده است که باید مسائلی همچون مسکن خبرنگاران توسط شورای تامین مسکن استان پیگیری شود و نیز اقداماتی در زمینه تجهیز رسانه‌ها صورت بگیرد. او همچنین اهمیت آموزش در خانه مطبوعات را برجسته کرده و افزوده است که رسانه‌های انقلابی باید در امر افزایش مشارکت مردم در رأی‌گیری نقش مهمی را ایفا کنند. استاندار قم همچنین تاکید کرده است که عملکرد مدیران در راستای حل مشکلات مردم اهمیت زیادی دارد و همه مدیران اجرایی باید در عرصه جهاد خدمت حضور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، سید محمد آقامیری عصر شنبه در جمع منتخبان هیات مدیران خانه مطبوعات استان قم ضمن تبریک به اعضای دوره جدید اظهار کرد: مشارکت ۸۵ درصدی خبرنگاران در عرصه رأی‌گیری خانه مطبوعات استان قم، مسوولیت سنگینی را بر دوش منتخبین می گذارد.

استاندار قم با بیان اینکه خبرنگاران از اقشار مظلوم جامعه هستند گفت: اهالی رسانه همواره تلاش دارند تا مشکلات مردم را احصا، مطالبه گری و برای رسیدن به نتیجه مطلوب آن، پیگیری کنند اما بسیاری این موضوعات در نهایت برای خود خبرنگاران حاصلی ندارد و امروز این قشر با مشکلاتی مواجه است.

آقامیری ادامه داد: تلاش می شود موضوعاتی همانند مسکن خبرنگاران در شورای تامین مسکن استان مورد پیگیری قرار گیرد و در زمینه تجهیز رسانه ها نیز اقداماتی صورت گیرد.

نماینده عالی حکومت در استان قم عنوان کرد: تشکیل کارگروه رسانه در استانداری موضوع مهمی است که باید از سوی ارتباطات سازمانی این امر دنبال و محقق شود.

آقامیری با بیان اینکه کار حرفه ای در عرصه رسانه بسیار مهم است افزود: موضوع آموزش در خانه مطبوعات باید به صورت جدی و مستمر دنبال شود، چرا که این امر موجب تقویت جایگاه خانه مطبوعات خواهد شد.

وی با اشاره به انتخاب آقای اقبالی به عنوان مدیر ارتباطات سازمانی استانداری قم بیان کرد: تلاش کرده ایم تا فردی با کارنامه درخشان در عرصه رسانه انتخاب کنیم و امیدواریم مخابرات رسانه ای در این دوره تقویت شود و اقدامات و دستاوردهای حکومت سیزدهم در استان قم به خوبی تبیین شود.

استاندار قم بیان کرد: امروز انقلابی بودن برای یک رسانه موضوع مهمی است و رسانه ای انقلابی است که در راستای آرمان های تحول سیاسی، امام راحل و مقام معظم رهبری قدم بردارد.

آقامیری تاکید کرد: یکی از رسالت های امروز رسانه های انقلابی افزایش مشارکت مردم در رأی‌گیری پیش رو است و همگان باید تلاش کنیم تا مشارکت حداکثری در امر رأی‌گیری محقق شود.

وی با بیان اینکه عملکرد مدیران در راستای حل مشکلات مردم بسیار مهم است افزود: همه مدیران اجرایی استان قم باید در عرصه جهاد خدمت در میدان حضور داشته باشند و به فرموده رهبر معظم تحول اساسی امروز با تلاش و خدمت جهادی می توان مشکلات را برطرف کرد.

نماینده عالی حکومت در استان قم ادامه داد: خدمت جهادی امید مردم را به نظام و تحول سیاسی تقویت می کند در صورتی که دشمنان همه تلاش خود را برای ناامید کردن مردم معطوف کرده اند.

آقامیری با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات ما در استان عملکرد نامطلوب بانک های بخش خصوصی است افزود: بر اساس مصوبه نهاد مالی، بانک ها باید ۵۰ درصد از منابعی که در هر استان جذب می کنند در راستای توسعه آن استان صرف کنند که متاسفانه این امر در قم اجرایی نمی شود و به دنبال تحقق آن هستیم و امروز نماینده دادستان نیز بر این موضوع تاکید دارد.

استاندار قم گفت: هر کجا که دشمن از ما تعریف کرد به فرموده امام راحل باید بدانیم که مسیر را اشتباه رفته ایم و امروز مسوولان باید برای حل مشکلات مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی افزود: امروز وظیفه داریم تا ارتباط خود را با بدنه مردم تقویت کنیم و مشکلات آن را بشنویم و برای حل آن گام برداریم و مدیران استان نیز باید بدانند که جز خدمت به مردم شأن و جایگاهی ندارند.

در ابتدای این دیدار اعضای منتخب هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات استان قم به بیان نظرات و پیشنهادهای خود برای حل مشکلات خبرنگاران پرداختند.

مساعدت سازماندهی استان جهت ایجاد درآمد پایدار برای خانه مطبوعات استان قم به منظور ارائه خدمات بهتر به اهالی رسانه، حل مشکل مسکن خبرنگاران فاقد مسکن، کمک به تجهیز رسانه ها، پیش بینی امکانات و برنامه های رفاهی برای خبرنگاران، طرح موضوع عدم همراهی و پاسخگو نبودن برخی مسوولان استان نسبت به خبرنگاران از جمله موضوعات طرح شده در این نشست بود.


مشارکت ۸۵ درصدی خبرنگاران در رأی‌گیری خانه مطبوعات استان قم، مسوولیت سنگینی را بر دوش منتخبین می گذارد. اهالی رسانه همواره تلاش دارند تا مشکلات مردم را احصا، مطالبه گری و برای رسیدن به نتیجه مطلوب آن، پیگیری کنند. موضوعاتی همچون مسکن خبرنگاران در شورای تامین مسکن استان و تجهیز رسانه ها باید پیگیری شود. تشکیل کارگروه رسانه در استانداری نیز موضوع مهمی است و باید مورد توجه قرار گیرد. آموزش در خانه مطبوعات نیز باید جدی و مستمر دنبال شود. انتخاب فردی با کارنامه درخشان در عرصه ارتباطات سازمانی استانداری قم، مخابرات رسانه ای را تقویت خواهد کرد و دستاوردهای حکومت سیزدهم به خوبی تبیین خواهد شد. همه مدیران اجرایی استان باید در جهاد خدمت در میدان حضور داشته باشند و برای حل مشکلات مردم تلاش کنند. خدمت جهادی امید مردم را به نظام و تحول سیاسی تقویت می کند. بانک های بخش خصوصی در استان قم باید بر اساس مصوبه نهاد مالی عمل کرده و امکانات را در راستای توسعه استان صرف کنند. هدف امروز رسانه های انقلابی، افزایش مشارکت مردم در رأی‌گیری است. ارتباط با مردم باید تقویت شده و مدیران نیز باید به خدمت به مردم تمرکز کنند. پیشنهادهایی برای حل مشکلات خبرنگاران ارائه شد که موچودیت بیشتر مسکن خبرنگاران، تجهیز رسانه ها و نداشتن همراهی و پاسخگو نبودن برخی مسوولان در این میان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *