مشاهده شکوه سیستان و بلوچستان در برنامه های مستند شبکه

تماشای شکوه سیستان و بلوچستان در قاب شبکه مستند 


شبکه مستند از ۲۲ تا ۲۶ بهمن برنامه‌هایی با موضوع سیستان و بلوچستان را پخش می‌کند که شامل مستندهایی مانند «هشاش»، «موکان»، «تیاب»، «شمع، گل، پروانه» و «واریته بلوچی» می‌شود. این برنامه‌ها به مخاطبان سرزمین اسطوره‌ها و روایت خیالی‌های شاهنامه و سرزمین ناشناخته‌ها و گنج‌های پنهان سیستان و بلوچستان را معرفی می‌کند.

به گزارش دیجیاتور به نقل از ارتباطات سازمانی شبکه مستند، از ۲۲ تا ۲۶ بهمن شبکه مستند با پخش مستندهای «هشاش»، «موکان»، «تیاب»، «شمع، گل، پروانه» و «واریته بلوچی» مخاطبان را به تماشای سرزمین اسطوره‌ها و روایت خیالی‌های شاهنامه، سرزمین ناشناخته‌ها و گنج‌های پنهان یعنی سیستان و بلوچستان می‌برد.

«تیاب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا خوش‌فرمان یکشنبه ۲۲ بهمن پخش می شود، «تیاب» به زبان بلوچی یعنی دریاکنار و در این مستند به جنوبی‌ترین خطه ساحلی ایران در کرانه دریای مکران یا همان عمان پرداخته می‌شود.

«موکان» برنده جایزه و تندیس بهترین اثر سینمایی سی و یکمین جشنواره اکوسیستم فرانسه هم دوشنبه ۲۳ بهمن پخش می شود؛ این مستند که محمدعلی هاشم زهی کارگردانی کرده و تهیه‌کنندگی آن را رضا خوش فرمان عهده دار است درباره زوج سالمندی است که در یک نخلستان زندگی می کنند. آنها فرزندی ندارند و از درخت های خرما مانند فرزندان خود نگهداری می کنند.

مستند «هشاش» به تهیه کنندگی محمدرضا خوش فرمان درباره آثار خلاقانه ساخت قایقی به نام «هشاش» در بلوچستان است، هنری رو به فراموشی که دانشش نزد افراد کمی باقی مانده است. این مستند سه شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می شود.

مستند اجتماعی «شمع، گل، پروانه» ساخته محمدصادق بکتاشیان روایت زندگی سخت دختری به نام فاطمه که سه خواهر و برادر ناتوان حرکتی و ذهنی دارد و در نگهداری آنها به پدر و مادر خود کمک می کند. این مستند چهارشنبه ۲۵ بهمن در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است.

«واریته بلوچی» ساخته پیروز کلانتری هم پنجشنبه ۲۶ بهمن پخش می شود، این اثر سینمایی مستند در ۵۴ دقیقه، به زندگی جاری و پراکنده مردمان بلوچ از دید یک مسافر می‌پردازد.

بسته تصویری هفته سیستان و بلوچستان از یکشنبه ۲۲ بهمن تا پنجشنبه ۲۶ بهمن هر شب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می شوند و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ است.


مستندهای «هشاش»، «موکان»، «تیاب»، «شمع، گل، پروانه» و «واریته بلوچی» از ۲۲ تا ۲۶ بهمن شبکه مستند با پخش مستندها به تماشای سرزمین اسطوره‌ها و روایت خیالی‌های شاهنامه، سرزمین ناشناخته‌ها و گنج‌های پنهان یعنی سیستان و بلوچستان می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *