بررسی وضعیت فعلی تیم ملی هندبال: تلاش‌های سخت برای حضور در مسابقات جهانی

تشریح آخرین وضعیت تیم ملی هندبال/ کار سخت برای کسب سهمیه جهانی


تیم ملی هندبال مردان ایران برای آماده سازی برای مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی دیدارهای جهانی به مدت شش روز در عمان اردو زد. در این اردو، تیم ملی هندبال ایران در چهار دیدار تدارکاتی با تیم عمان موفق شده است سه برد و یک تساوی را کسب کند. سرمربی تیم، مجید رحیمی‌زاده، درباره عملکرد تیم در این اردو اظهار کرد که بازیکنان برای آماده سازی در فشار خوبی قرار گرفتند و در آخرین دیدار بازیکنان بهتری نسبت به دیگر دیدارها داشتند. او همچنین از استقبال عمان از تیم ملی ایران تشکر کرد و درباره اضافه شدن لژیونرها به تیم ملی تاکید کرد که تیم همواره نیاز به بازیکنانی دارد که بیشترین کمک را به تیم ارائه دهند. در پایان، رحیمی‌زاده درباره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا اظهار کرد که پیش بینی سختی است اما با تلاش و خداحافظی خوبی می‌توانند کسب سهمیه جهانی را داشته باشند. مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در ماه دی و بهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دیجیاتور، تیم ملی هندبال مردان ایران به منظور آماده سازی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی دیدارهای جهانی به مدت شش روز در عمان اردو زد و در این بین طی چهار دیدار تدارکاتی با تیم عمان صاحب سه پیروزی و یک تساوی شد.

مجید رحیمی‌زاده، سرمربی تیم ملی هندبال ایران درخصوص اردوی آماده‌سازی عمان گفت: در این تورنمنت بسیار خوب، توانستیم بازیکنان را محک جدی بزنیم. در این اردو با توجه به اینکه فرصت کمی داشتیم اما توانستیم فشار خوبی وارد کنیم به نحوی که صبح‌ها تمرین داشتیم و عصرها مسابقه. ادامه این اردو را در تهران یا یکی از کشورهای مجاور ادامه می دهیم.

وی با ابراز رضایت از میزبانی عمان و همکاری خوب این کشور با تیم ملی کشورمان ادامه داد: اگر با تیم کامل وارد مسابقه با تیم عمان می‌شدیم مسلماً با اختلاف زیاد برنده می‌شدیم اما با توجه به اینکه بازیکنان تحت فشار بودند اما با این حال راضی کننده بازی کردند و امروز هم در آخرین دیدار دوستانه با تیم میزبان بسیار بهتر ظاهر شدند.

رحیمی‌زاده افزود: با این حال انتظار بیشتری از بازیکنانم دارم و البته باید روی نقاط ضعف تیم کار کنیم. با این وجود در اردوی عمان به ۶۰ تا ۷۰ درصد آمادگی رسیدیم.

سرمربی تیم ملی هندبال درخصوص اضافه شدن لژیونرها به تیم ملی هندبال در اردوی عمان نیز گفت: همیشه گفته‌ام اسم‌ها بازی نمی‌کنند بلکه هر چی اسم بزرگتر باشد باید بیشتر در اختیار تیم ملی باشد. درهای تیم ملی روی همه باز است اما کسانی انتخاب می‌شوند که کمک بیشتری به تیم ملی کنند.

وی در پایان درباره پیش بینی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا نیز گفت: با توجه به اینکه رقابت بین ۸ تیم برتر است و ما نیز یکی از این ۸ تیم هستیم پیش بینی بسیار سخت است اما اگر بازیکنان بهترین خودشان باشند و ۱۰۰ درصد تلاش خود را به کار ببندیم و خدا هم کمک کند، می‌توانیم کسب سهمیه جهانی را داشته باشیم‌.

ملی پوشان هندبال مردان ایران خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان آماده می کنند. این نخستین اردوی برون مرزی تیم ملی بعد از خداحافظی ووسلین ویوویچ، به سرمربیگری رحیمی زاده بود.

بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا انتخابی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۵ کرواسی، دانمارک و نروژ از ۲۱ دی تا ۲ بهمن ماه سال جاری در منامه بحرین برگزار می‌شود. تیم ملی هندبال کشورمان در این مسابقات در گروه B با تیم های کره جنوبی، چین و نیوزیلند همگروه است.


تیم ملی هندبال مردان ایران در اردوی آماده‌سازی عمان، در چهار دیدار تدارکاتی با تیم عمان، سه بار پیروزی و یک بار تساوی کسب کرد. سرمربی تیم ملی هندبال بر این باور است که با حضور بازیکنان تیم کامل، می‌توانستند با فاصله زیادی برنده تیم عمان شوند. اما با وجود تحمل فشار، بازیکنان بازیهای خوبی داشتند و در آخرین دیدار دوستانه با تیم میزبان عمان، بهتر ظاهر شدند. در اردوی عمان، تیم ملی هندبال به حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آمادگی رسید. سرمربی تیم ملی هندبال همچنین بیان کرد که اسم‌ها برای انتخاب تیم ملی مهم نیست و باید کسانی را انتخاب کرد که بیشترین کمک را به تیم کنند. در پایان، پیش بینی مسابقات قهرمانی آسیا بسیار سخت است، اما بازیکنان بهترین خودشان را نشان دهند و تلاش کنند، قادر به کسب سهمیه جهانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *