ایلان ماسک باید دوباره شهادت دهد در مورد خرید توییتر

ایلان ماسک باید درباره خرید توییتر دوباره شهادت دهد


قاضی لورل بیلر به رگولاتور و ماسک یک هفته مهلت داده تا درباره مطالعات تاریخی و مکان ادای شهادت تصمیم بگیرند. این موضوع به دنبال شکایت کمیسیون بازار سهام و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای مصاحبه با الان ماسک درباره خرید توییتر است. اگر توافقی بین طرفین حاصل نشود، قاضی تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتور به نقل از رویترز، قاضی به رگولاتور و ماسک یک هفته مهلت داده تا درباره مطالعات تاریخی و مکان ادای شهادت تصمیم بگیرند.

لورل بیلر قاضی دادگاه دستور مذکور را شنبه شب اعلام و به این ترتیب رای موقتی که در ماه دسامبر به نفع رگولاتور صادر کرده بود را رسمی کرد.

کمیسیون بازار سهام و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی شکایتی ثبت کرد تا به عنوان بخشی از تحقیقات این سازمان در فراید خرید توییتر توسط ایلان ماسک در ۲۰۲۲ میلادی، وی را وادار کند، شهادت دهد. مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا در ماه سپتامبر از حضور در جلسه مصاحبه مرتبط با این تحقیق خودداری کرده بود.

SEC مشغول بررسی آن است که آیا ماسک هنگام ثبت اسناد مربوط به خرید سهام توییتر (که اکنون ایکس نامیده می شود) از مقررات پیروی کرده است یا خیر. همچنین آیا بیانیه ماسک درباره معامله خرید گمراه کننده بوده است یا خیر.

ماسک در مقابل تلاش SEC برای مصاحبه با او مقاومت و اعلام کرده است که او پیش از آن دوبار این کار انجام داده است. علاوه بر آن وی رگولاتور را به آزار متهم کرد. بیلر (قاضی دادگاه) این دلیل را رد کرده است. به گفته این قاضی کمیسیون بازار سهام و اوراق بهادار اختیار صدور احضاریه را داشته و خواستار اطلاعات مرتبط بوده است.

اگر کمیسیون بازار سهام و اوراق بهادار آمریکا و ایلان ماسک نتوانند درباره مطالعات تاریخی و زمان مصاحبه به توافق برسند، قاضی پس از استماع هر دو طرف دعوی تصمیم گیری می کند.


تصمیم گیرند دادگاه دادگاه شنبه ماه به نفع رسمی کرد کمیسیون شکایتی ثبت کرد تحقیقات سازمان فراید توییتر ویداد شهادت دهد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا سپتامبر حضور مصاحبه مرتبط تحقیق SEC بررسی ماسک ثبت سهام ایکس مقررات پیروی بیانیه معامله ماسک تلاش مصاحبه انجام قاضی دادگاه احضاریه اطلاعات کمیسیون ماسک نتوانند زمان مصاحبه تصمیم گیرد استماع دوطرف دعوی تصمیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *