ارسال سریع و ایمن بسته به خارج از کشور با پست

ارسال سریع و ایمن بسته پستی به خارج از کشور

0 نظر


این متن به تبیین روش‌های ارسال سریع و ایمن بسته‌ها به خارج از کشور اختصاص دارد. پست اکسپرس را به عنوان روشی سریع و مورد اعتماد برای ارسال بسته‌های پستی معرفی می‌کند و در مورد امکانات و خدمات این شرکت توضیحاتی ارائه می‌دهد. همچنین به بحث درباره ایمن بودن و پیگیری بسته‌های پستی، هزینه پست اکسپرس و توضیحات درباره امکانات و محدودیت‌های ارسال بسته از طریق این روش می‌پردازد.

به گزارش بازرگانی دیجیاتور، آیا تا به حال در این موقعیت بوده‌اید که لازم باشد یک کالا را از خارج از ایران تهیه کنید و برایتان اهمیت داشته باشد که هرچه زودتر این کالا به دستتان برسد؟ یا این که بخواهید یک هدیه، یا سند یا مدرکی که اهمیت کاری یا شخصی دارد را به صورت فوری برای فردی در خارج از کشور ارسال کنید؟

در این موارد پیدا کردن روشی سریع و مورد اعتماد برای ارسال هرچه سریع‌تر بسته اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این موضوع مهم است که مطمئن باشید بسته به صورت ایمن به مقصد می‌رسد (زیرا قطعاً نمی‌خواهید مرسوله‌ای که برایتان اهمیت زیادی دارد آسیب ببیند و یا گم شود).

در این شرایط چه راه‌حلی را سراغ دارید که بتواند شما را به نتیجه موردنظرتان برساند؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا با پست اکسپرس به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای ارسال سریع و ایمن بسته پستی به خارج از کشور آشنا شویم.

پست اکسپرس چیست؟

پست اکسپرس همان‌طور که از نام آن پیدا است، روشی سریع برای ارسال بسته‌های پستی است. حمل هوایی اکسپرس را می‌توان سریع‌ترین راه برای رساندن مرسوله‌های مهم به دست گیرنده دانست.

این شیوه از ارسال کالا دارای قوانین و بایدها و نبایدهای خاصی است که احاطه به همه این قوانین ممکن است برای کسانی که قصد استفاده از پست اکسپرس را دارند کار آسانی نباشد. به همین دلیل معمولاً به افراد توصیه می‌شود که از خدمات یک شرکت پست بین‌المللی استفاده کنند.

سامان اکسپرس به عنوان بهترین شرکت پست بین‌المللی در ایران، صفر تا صد خدمات مربوط به پست اکسپرس را انجام می‌دهد. با استفاده از خدمات سامان اکسپرس دیگر نیازی نیست که نگران وزن و ابعاد مجاز برای بسته‌بندی مرسوله خود باشید زیرا در این شرکت بسته‌بندی کالاها به صورت ایمن و مناسب انجام می‌شود.

از سوی دیگر می‌توانید از خدمات درب به درب سامان اکسپرس برای پست سریع خود استفاده کنید. این خدمات به شما کمک می‌کند تا بتوانید با خاطری آسوده در وقت و هزینه خود و عزیزانتان صرفه‌جویی کنید.

این خدمات خصوصاً برای کسانی کاربرد زیادی دارد که می‌خواهند بسته‌ای هرچه سریع‌تر برایشان ارسال شود اما امکان پیگیری، بسته‌بندی و ارسال بسته برایشان وجود ندارد و نمی‌توانند کسی را مسئول پیگیری این پروسه کنند. در این شرایط سامان اکسپرس با مراجعه به محل فرستنده بسته را دریافت کرده و پس از بسته‌بندی مناسب، آن را به مقصد مورد نظر شما ارسال می‌کند.

چگونه از ایمن بودن بسته پستی خود اطمینان پیدا کنیم؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد ارسال مرسوله پستی سریع به خارج از کشور را دارند این است که چطور می‌توانند از گم نشدن و آسیب ندیدن مرسوله پستی خود اطمینان پیدا کنند؟

در صورتی که برای ارسال بسته‌های پستی خود از خدمات شرکت‌های پستی استفاده کنید می‌توانید بسته‌های پستی ارزشمند خود را پوشش ریسک کنید تا در صورت بروز حادثه برای مرسولات و یا حتی هواپیما حامل بار، متحمل ضرر و زیان نشوید.

علاوه بر امکان پوشش ریسک کردن مرسوله، در صورتی که برای ارسال بسته خود از خدمات سامان اکسپرس استفاده کنید، به شما یک کد رهگیری تعلق می‌گیرد که می‌توانید به کمک آن در هر ساعتی از شبانه‌روز و ۷ روز هفته به صورت اینترنتی و آنلاین بسته پستی خود را رهگیری کنید.

پیگیری بسته پستی تنها به استفاده از این کد رهگیری محدود نمی‌شود و در صورتی که درباره پخشی از پروسه و یا شرایط مرسوله خود سوالی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان سامان اکسپرس تماس بگیرید؛ هرچند که کد رهگیری که به شما تعلق می‌گیرد اطلاعات کافی را درباره شرایط بسته به شما ارائه خواهد داد.

اطلاعات کلی که کد رهگیری به شما می‌دهد عبارتند از:

زمان تحویل گرفتن مرسوله در مبدأ و از فرستنده

زمان ورود مرسوله به انبار مبدأ

زمان ورود بار به گمرک مبدأ

زمان خروج بار از گمرک و حمل بار

زمان ورود بار به گمرک مقصد

زمان خروج مرسوله از گمرک مقصد

زمان تحویل بار به گیرنده

هزینه پست اکسپرس

هزینه پست به خارج به کمک مؤلفه‌های زیادی تعیین می‌شود. اصلی‌ترین مؤلفه‌ها معمولاً وزن بسته و مسافت میان مبدأ و مقصد هستند. در برخی از موارد حتی اگر مقصد کشوری نزدیک باشد اما پرواز مستقیمی برای آن از کشور مبدأ وجود نداشته باشد، هزینه پست افزایش خواهد یافت.

اگر برای ارسال مرسوله خود از خدمات دیگری مانند بسته‌بندی، ارسال درب به درب و یا پوشش ریسک بسته پستی هم استفاده کرده باشید، لازم است هزینه بیشتری بپردازید.

با توجه به مجموعه این موارد بهتر است برای پست به خارج از کشور ابتدا از کارشناسان یک شرکت پست بین‌المللی معتبر مشاوره بگیرید تا بتوانید محدوده هزینه‌های خود را تخمین بزنید.

سامان اکسپرس با سرعت و تجربه بالا و داشتن نمایندگی در کشورهای متعدد در سراسر دنیا بهترین انتخاب برای ارسال سریع و ایمن بسته‌های پستی شما به خارج از کشور است.

ارسال سریع و ایمن بسته پستی به خارج از کشور

آیا ارسال هر کالایی از طریق پست اکسپرس ممکن است؟

برای بسیاری از افراد این پرسش به وجود می‌آید که آیا ارسال هر کالایی از روش پست اکسپرس امکان‌پذیر است؟ پاسخ این سوال منفی است. هرچند که روش ارسال اکسپرس سریع‌ترین و امن‌ترین روش برای ارسال کالا به شمار می‌رود اما با این حال روش‌های دیگر حمل بین‌المللی بار به نسبت پست اکسپرس محدودیت‌های کمتری دارند.

با توجه به این که پست اکسپرس هوایی از طریق هواپیما انجام می‌شود لازم است که افراد محدودیت‌های این شیوه از ارسال را در نظر بگیرند. به عنوان مثال بسته‌هایی که از طریق این روش منتقل می‌شوند نباید ابعادی بیشتر از ۸۰ در ۸۰ در ۱۰۰ داشته باشند و وزن هر بسته نباید بیشتر از ۳۰ کیلوگرم باشد. با توجه به این موضوع نمی‌توان کالاهای حجیم یا سنگین را از طریق این شیوه ارسال کرد.

علاوه بر این موضوع برخی از گروه‌های کالا به عنوان گروه‌های ممنوعه اعلام شده‌اند که افراد اجازه ارسال آن‌ها به کمک پست اکسپرس را ندارند. این کالاها عبارتند از:

مواد و کالاهای خطرناک، محصولاتی که قابلیت انفجار دارند، کالاهایی که قابلیت اشتعال دارند، محصولات دارویی غیرمجاز، محصولات غذایی غیرمجاز، حیوانات زنده، سلاح‌، کالاهای مغناطیسی و مواردی که با قوانین و مقررات گمرکی کشور مبدأ و مقصد در تضاد است.

لازم است به این نکته توجه کنید که داروهای غیرمجاز در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال بعضی از داروهای مسکن که در کشور ایران مصرف آن‌ها آزاد است در کشورهای دیگر ممنوعه هستند و به همراه داشتن آن‌ها می‌تواند شما را دچار مشکل کند.

علاوه بر این که قوانین کشورهای مختلف درباره کالاهای ممنوعه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد، پس قبل از تصمیم به ارسال بسته خود حتماً قوانین دو کشور را به خوبی مطالعه کنید و یا از یک شرکت پستی کمک بگیرید که کاملاً به قوانین مسلط است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و دیجیاتور در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


پست اکسپرس؛ روشی سریع برای ارسال بسته‌های پستی است.imentary restricted hazards.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *