شناسایی ۴۲۸ هزار نفر با احتمال داشتن فشار خون بالا در کشور

شناسایی ۴۲۸ هزار نفر با احتمال پرفشاری خون در کشور


امروزه در پویش ملی سلامت، بیش از ۲۱ میلیون و ۶۵ هزار نفر در زمینه بیماری‌های پرفشاری خون و دیابت غربالگری شده‌اند. از این تعداد ۴۲۸ هزار نفر با احتمال ابتلاء به پرفشاری خون و ۲۶۶ هزار نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۱ هزار نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۳۲ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۷ هزار و ۹۵۵ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

به گزارش دیجیاتور، بنابر اعلام معاونت بهداشت سازمان سلامت، ۲۱ میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۷ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت» در زمینه بیماری‌های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور، غربالگری شده‌اند.

از این تعداد ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ نفر با احتمال ابتلاء به پرفشاری خون و ۲۶۶ هزار و ۳۵۶ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۱ هزار و ۳۳۵ نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۳۲ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۷ هزار و ۹۵۵ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

منظور از «احتمال دیابت» قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالا است.


ملی سلامت در زمینه بیماری‌های پرفشاری خون و دیابت غربالگری شده‌اند. این غربالگری منجر به شناسایی ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ نفر با احتمال ابتلاء به پرفشاری خون و ۲۶۶ هزار و ۳۵۶ نفر با احتمال دیابت شدند. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۱ هزار و ۳۳۵ نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۳۲ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۷ هزار و ۹۵۵ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند. منظور از «احتمال دیابت» قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *